reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Lüks ve yıldızın yeni jenerasyonu; 2019 Bentley Continental GT Convertible [Video]

Kumaş tavan seçeneğine ilk kez sahip olan 2019 Bentley Continental GT Convertible, kullanıcılarına son nesli farklı bir deneyimle aktaracak.

Bentley denilince akla ilk gelen isim olan Continental, geçtiğimiz yılın Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yeni jenerasyonuyla karşımıza çıkmıştı. Hız limitlerini 333 km/s‘e çeken GT rozetli bu önemli isim önümüzdeki yıl itibarıyla üstünü açarak yoluna devam edecek. Bu görevdense, şu anda karşımızda duran 2019 Continental GT Convertible sorumlu. Teknik altyapı olarak Coupe versiyonuyla aralarında hayati olarak nitelendirebileceğimiz bir farkı barındırmaya Convertible, performans rakamları ve donanımlarıyla fark yaran bir otomobil olacak. Kumaş tavan yapısıyla rüzgarı hissetmek isteyenlere hizmet edecen olan otomobilde, tavanın açılma süresi yaklaşık 19 saniye sürüyor. Kullanıcılar maksimum 48 km/s hıza kadar, hareketli olarak da tavan üzerinde işlem yapabilecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Özellikler

Ürün gamında yer verdiği modeller arasında kumaş tavan çizgisini nadir kullanan isimlerden birisi olan Bentley, yeni modelle birlikte kullanıcı kitlesine farklı bir deneyim yaşatma iddiasında. Önceki jenerasyonundan daha hafif ve daha aerodinamik olan otomobil toplamda 2.414 kilogram ağırlığında. Aracın kaputunun altında baktığımızdaysa geçtiğimiz yıldan anımsadığımız bir tablo çıkıyor karşımıza. 6.0 litrelik W12 mimarili bu motor, 626 beygirlik gücünü 8 ileri çift kavrama şanzımanla yere aktarıyor. Maksimumda 333 km/s hıza erişen Convertible’ın 0’dan 100’e hızlanmak için 3,7 saniyeye ihtiyacı var ki bu rakamların birebir Coupe ile aynı olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Şimdilik fiyat bilgisi paylaşılmayan 2019 Continental GT Convertible’ın 220.000 doların üzerinde başlangç fiyatına sahip olmasına kesin gözüyle bakılıyor.