reklamı kapat

POPÜLER

Bentley Continental GT

Yeni Bentley Continental GT için ilk duyuru yapıldı

Yeni Bentley Continental GT için ilk duyuru yapıldı. Lüks araç için tüm detaylar haziran ayında yapılacak.

Yeni Bentley Continental GT, tasarımsal olarak büyük bir sürpriz ortaya koymuyor, yeni aracın gücünü hibrit bir altyapıdan alacağı doğrulanıyor. Bentley’in açıklamasına göre modelde V8 ünite ile güçlü bir elektrik motoru bir arada çalışacak, bu hibrit temel sayesinde toplam 771 güç ile 1.000 Nm kadar tork sürücüye bırakılacak. Henüz kapasitesi belli olmayan batarya paketiyle tamamen elektrikli olarak 80 km kadar yol yapabileceği açıklanan model, dört tekerden çekiş sunacak ve arka lastiklerini de belirli bir açıya kadar döndürebilecek. Bu hem aracın dönüş açısını kısaltacak hem de viraj performansını güçlendirecek. Modelin haziran ayından sonra bir üstü açık versiyonu da tanıtılacak. Bundan önce ise Bentley Batur GT Convertible görücüye çıkarılmıştı. Markanın en pahalı aracı gerçekten etkileyici görünüyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hatırlamak adına sadece 16 adet üretileceği açıklanan Bentley Batur GT Convertible, isminin de işaret ettiği üzere üstü açılabilen bir süper otomobil ve iddialı bir tasarımla karşımızda bulunuyor. Yeni modelinde temel olarak daha önce tanıtılan Bentley Batur’un üstünü açan ve lüks seviyesini artıran firma, iki kişilik spor otomobiline çift turbo destekli 6.0-litreli W12 motor ile güç veriyor. 740 beygir güç ve 1.000 Nm tork üreten bu motor ile araç 0’dan 100 km/s hıza 3,4 saniyede çıkabiliyor ve en üstte 336 km/s hıza ulaşabiliyor. Turuncu lansman rengi ve büyük jantlarındaki turuncu detaylar güzel bir uyum sağlayan Batur GT Convertible, söylendiği kadarıyla tam 2 milyon sterlin üstünde bir fiyatla pazara sunulacak.

Firmadan geçtiğimiz hafta da Bentley Bentayga Apex Edition gelmişti. Karbon fiber jantlar (22-inç boyutunda), karbon fiber döşeme parçaları ve karbon seramik frenler üzerine kurulan ve bu parçalar sayesinde ciddi seviyede hafifletilen araç, gücünü çift turbo ile desteklenen 542 beygir gücünde bir V8 motordan alıyor. 770 Nm tork sunan bu motor ile araç 0’dan 100 km/s hıza sadece 4,4 saniyede çıkabiliyor ve en üstte 290 km/s hızı görebiliyor. Yaşam alanı elbette inanılmaz lüks olan model için henüz bir fiyat ise verilmiş değil.

Bentley Continental GT yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition