reklamı kapat

POPÜLER

Bentley Batur GT Convertible görücüye çıkarıldı

Bugün Bentley Batur GT Convertible görücüye çıkarıldı. Markanın en pahalı aracı gerçekten etkileyici görünüyor.

Sadece 16 adet üretileceği açıklanan Bentley Batur GT Convertible, isminin de işaret ettiği üzere üstü açılabilen bir süper otomobil ve iddialı bir tasarımla karşımızda bulunuyor. Yeni modelinde temel olarak daha önce tanıtılan Bentley Batur’un üstünü açan ve lüks seviyesini artıran firma, iki kişilik spor otomobiline çift turbo destekli 6.0-litreli W12 motor ile güç veriyor. 740 beygir güç ve 1.000 Nm tork üreten bu motor ile araç 0’dan 100 km/s hıza 3,4 saniyede çıkabiliyor ve en üstte 336 km/s hıza ulaşabiliyor. Turuncu lansman rengi ve büyük jantlarındaki turuncu detaylar güzel bir uyum sağlayan Batur GT Convertible, söylendiği kadarıyla tam 2 milyon sterlin üstünde bir fiyatla pazara sunulacak. Firmadan geçtiğimiz hafta da Bentley Bentayga Apex Edition gelmişti. Karbon fiber jantlar (22-inç boyutunda), karbon fiber döşeme parçaları ve karbon seramik frenler üzerine kurulan ve bu parçalar sayesinde ciddi seviyede hafifletilen araç, gücünü çift turbo ile desteklenen 542 beygir gücünde bir V8 motordan alıyor. 770 Nm tork sunan bu motor ile araç 0’dan 100 km/s hıza sadece 4,4 saniyede çıkabiliyor ve en üstte 290 km/s hızı görebiliyor. Yaşam alanı elbette inanılmaz lüks olan model için henüz bir fiyat ise verilmiş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hepsinden önce ise olumsuz bir haber gelmiş, Volkswagen çatısı altında yer alan lüks otomobil üreticisi Bentley yaşanan sorunlar nedeniyle ilk elektrikli aracını ertelemek zorunda kalmıştı. 2020 yılında bir açıklama yapan şirket CEO’su Adrian Hallmark, markanın ilk tamamen elektrikli otomobil modelinin 2025’ten önce gelmeyeceğini söylemişti. Daha sonra ise 2025’te geleceği söylenen araç, yaşanan yazılımsal sorunlar ve bazı platform temelli endişeler nedeniyle ertelendi. Henüz yüzde 100 kesin değil ancak firma şu aşamada ilk elektriklisini 2027 yılına kadar atmış durumda. Firma elektrikli otomobil patlamasına rağmen halen geleneksel otomobillerin değer göreceğini biliyor, bu yüzden tamamen elektriğe geçme planını da 2030 yılında 2033 yılına erteliyor.

Bentley Batur GT Convertible yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition