reklamı kapat

POPÜLER

20 adet üretilecek Bentley Bentayga Apex Edition tanıtıldı

Toplamda sadece 20 adet üretilecek, karbon fiber ağırlıklı Bentley Bentayga Apex Edition tanıtıldı. Araç dikkat çekmeyi bildi.

Bentley Bentayga Apex Edition, yüksek performanslı dev SUV’nin en özel versiyonu oldu ve sportif çizgisiyle hitap ettiği kitleyi heyecanlandırmayı bildi. Karbon fiber jantlar (22-inç boyutunda), karbon fiber döşeme parçaları ve karbon seramik frenler üzerine kurulan ve bu parçalar sayesinde ciddi seviyede hafifletilen araç, gücünü çift turbo ile desteklenen 542 beygir gücünde bir V8 motordan alıyor. 770 Nm tork sunan bu motor ile araç 0’dan 100 km/s hıza sadece 4,4 saniyede çıkabiliyor ve en üstte 290 km/s hızı görebiliyor. Yaşam alanı elbette inanılmaz lüks olan model için henüz bir fiyat ise verilmiş değil. Bundan önce olumsuz bir haber gelmiş, Volkswagen çatısı altında yer alan lüks otomobil üreticisi Bentley yaşanan sorunlar nedeniyle ilk elektrikli aracını ertelemek zorunda kalmıştı. 2020 yılında bir açıklama yapan şirket CEO’su Adrian Hallmark, markanın ilk tamamen elektrikli otomobil modelinin 2025’ten önce gelmeyeceğini söylemişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha sonra ise 2025’te geleceği söylenen araç, yaşanan yazılımsal sorunlar ve bazı platform temelli endişeler nedeniyle ertelendi. Henüz yüzde 100 kesin değil ancak firma şu aşamada ilk elektriklisini 2027 yılına kadar atmış durumda. Firma elektrikli otomobil patlamasına rağmen halen geleneksel otomobillerin değer göreceğini biliyor, bu yüzden tamamen elektriğe geçme planını da 2030 yılında 2033 yılına erteliyor.

Bentley Bentayga Apex Edition yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition