reklamı kapat

POPÜLER

Bentley Continental GT Speed

Yeni Bentley Continental GT resmi olarak tanıtıldı

 - Güncelleme: 25 Haziran 2024 21:34

Yeni Bentley Continental GT resmi olarak tanıtıldı. Lüks sportif araç için aynı zamanda bir GTC Speed sürümü de geldi.

Yeni Bentley Continental GT, tasarımsal olarak büyük bir sürpriz ortaya koymuyor, sadece oturmuş çizgiyi daha modern hale getiriyor.  Teknik olarak baktığımız zamansa daha fazla yenilik bizleri karşılıyor. Continental GT/GTC Speed’in kalbinde 591 beygir güç üreten 4.0 litrelik çift turbo destekli V8 motor ile 187 beygirlik elektrik motoru bir araya getiriliyor. Toplamda sürücüye 711 beygir güç ve tam 1.000 Nm tork bırakılıyor. “Ultra Performance Hybrid” adı verilen altyapıda gücü dört tekere birden aktaran modellerden Continental GT, 0’dan 100 km/s hıza 3,2 saniyede ulaşabiliyor ve maksimumda 335 km/s hızı görebiliyor. Continental GTC Speed’in 100 km/s hıza ulaşması içinse 3,4 saniyede gerekiyor ve araç en üstte 285 km/s hıza kadar ulaşabiliyor. Sekiz ileri çift kavramalı şanzıman ve elektrikli sınırlı kaymalı diferansiyel ile donatılan yeni Continental GT/GTC Speed, 25.9 kWh kapasitesinde bir batarya taşıyor. Bu batarya ile modeller tamamen elektrikli olarak 81 km kadar yol yapabiliyor. Gelişmiş sürüş destek sistemleriyle donatılan modeller, 18 hoparlör ve 2.200 watt güç sunan bir ses sistemiyle satın alınabiliyor. Modeller için henüz fiyatlar açıklanmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Markadan bundan önce Bentley Batur GT Convertible görücüye çıkarılmıştı. Markanın en pahalı aracı gerçekten etkileyici görünüyordu. Hatırlamak adına sadece 16 adet üretileceği açıklanan Bentley Batur GT Convertible, isminin de işaret ettiği üzere üstü açılabilen bir süper otomobil ve iddialı bir tasarımla karşımızda bulunuyor.

Yeni modelinde temel olarak daha önce tanıtılan Bentley Batur’un üstünü açan ve lüks seviyesini artıran firma, iki kişilik spor otomobiline çift turbo destekli 6.0-litreli W12 motor ile güç veriyor. 740 beygir güç ve 1.000 Nm tork üreten bu motor ile araç 0’dan 100 km/s hıza 3,4 saniyede çıkabiliyor ve en üstte 336 km/s hıza ulaşabiliyor. Turuncu lansman rengi ve büyük jantlarındaki turuncu detaylar güzel bir uyum sağlayan Batur GT Convertible, söylendiği kadarıyla tam 2 milyon sterlin üstünde bir fiyatla pazara sunulacak.

Bentley Continental GT yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition