reklamı kapat

POPÜLER

Bentley elektrikli otomobil
Bentley elektrikli otomobil

Bentley cephesinden dikkat çeken elektrikli otomobil açıklaması

Volkswagen çatısı altında yer alan lüks otomobil üreticisi Bentley, henüz elektrikli otomobil pazarına giriş yapmadı. Ancak planlar yapılıyor.

Bentley imzalı otomobil modelleri her zaman çok dikkat çekiyor. Araçlarında sportif yapı ile ultra lüks yaşam alanını bir araya getiren firma, elbette sektörün geleceği için de planlar yapıyor. Ancak CEO Adrian Hallmark’ın açıklamasına göre firmanın ilk tamamen elektrikli otomobil modeli 2025’ten önce gelmeyecek. Firma elektrikli otomobil patlamasına rağmen halen geleneksel otomobillerin değer göreceğini biliyor. Kendi hitap ettiği kitlesi ve satış adetleri düşünüldüğü zaman mantıksız bir planlama içerisinde olmayan Bentley, ayrıca elektrikli tarafın pil açısından geleceğini bekliyor. Bahsettiğimiz bu geleceğin arkasında BMW gibi firmaların da büyük yatırım yaptığı kat hal piller yer alıyor. Bilmeyenler için lityum-iyon pillerden daha güvenli olduğu belirtilen kat hal piller, henüz geniş çaplı olarak üretilemiyor. Benzerlerinden daha yüksek enerji depolayabilen bu pil teknolojisi, ayrıca sıvı bataryalardan daha güvenli olarak nitelendiriliyor. Daha uzun süre görev yapabilen ve zorlu şartlara daha dayanıklı olan katı hal piller, büyük önem arz ediyor. Bentley‘in 2025 ya da sonrasında gelecek ilk elektrikli otomobilini katı hal piller üzerine kurmak istediği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bentley imzalı elektrikli otomobil uzak gelecekte

CEO Adrian Hallmark, ayrıca mevcut elektrikli modellerin yerden fazla yüksek olduğunu düşünüyor. Bunun da arkasında yine piller yer alıyor. Katı hal piller ile bunun değişeceği ve yere çok daha yakın elektrikli otomobillerin pazara çıkacağı aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

TOGG yerli otomobil modeli C-SUV