reklamı kapat

POPÜLER

Toyota Supra Slingshot
Toyota Supra Slingshot
Toyota Supra Slingshot
Toyota Supra Slingshot
Toyota Supra Slingshot

Toyota Supra motorlu 400 beygirlik “kışkırtıcı” Slingshot! [Galeri]

2017 yılında tanıtılan Polaris Slingshot, üç tekerlekli bir motosiklet ya da motosiklet ile otomobili bir araya getiren bir “eğlence aracı” olarak geçiyor. Şimdi ise Toyota Supra motorlu bir versiyon karşımızda.

Polaris Slingshot, çok gündeme gelmemiş olmasına rağmen gerçekten çok iddialı bir araç. Üstü açık olan ve kapılara sahip olmayan bu iki kişilik yola çıkabilen yarış makinesi, normalde gücünü 173 beygir güç ve 225 Nm tork üreten 2,4 litre dört silindir GM Ecotec motordan alıyor. Gövde ağırlığına oranla bu motorla bile gerçekten çok performanslı olan araç, şimdi çok ama çok daha “güçlü ve uçuk” hale getirildi. Çünkü Scott Riley isimli kişi, sahibi olduğu Slingshot modeline 400 beygirlik bir Toyota Supra motoru (2JZ) taktı. Bu turbo destekli altı silindir motoru orijinal beş ileri manuel vites sistemine bağlayan Riley, bu projede motor ustası babasından da yardım almış ve ortaya gerçekten bir canavar çıkartmış. Birçok özel parçaya sahip olduğu aktarılan bu model, motor yanında özel bir havalı süspansiyon sistemiyle geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toyota Supra motorlu Slingshot tam bir performans canavarı

Ancak araç burada kalmayacak. Yeni modifikasyonlar ile aracını 500 beygir seviyesine çıkarmak isteyen Riley, mevcut güçten tatmin olmamışa benziyor. Gerçekten son dönemde gördüğümüz en dikkat çekici araçlardan olan bu Slingshot, modelin popülerliğini artıracak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Yerli otomobil modeli