reklamı kapat

POPÜLER

yerli otomobil

Coupe C-Sedan konsepti

Station Wagon C-Sedan konsepti

yerli otomobil

Orijinal C-Sedan

Yerli otomobil C-Sedan “coupe” ve “station wagon” olarak hayal edildi

Yerli otomobil modelleri kısa süre önce karşımıza çıktı. Şimdilik iki versiyonu gösterilen yerli otomobillerden C-Sedan, coupe ve station wagon olarak hayal edildi.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), biliyorsunuz 2022 yılında üretimine başlayacağı, geliştirme süreci devam eden C-SUV yerli otomobil ön gösterim versiyonunu geçtiğimiz günlerde tanıttı. Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde gerçekleşen, Yeniliğe Yolculuk Buluşmasında elektrikli C-SUV modeliyle birlikte bir de elektrikli C-Sedan konsepti gösterildi. İşte bu C-Sedan, takipçimiz Yunus Ateş tarafından coupe yani iki kapılı olarak hayal edildi. Bunun için yukarıda da görebileceğiniz üzere çok gerçekçi bir çalışmaya imza atan Ateş, aracın bu şekilde hazırlanırsa çok dikkat çekebileceğini düşündürüyor. Çizgileri, jantları ve kan kırmızısı rengiyle gerçekten çok dikkat çeken bu sportif “coupe” konsept, elbette diğer versiyonlar gibi tamamen elektrikli altyapı üstüne kuruluyor. Bu arada Yunus Ateş’in C-Sedan odağında hazırladığı yine yukarıda görebileceğiniz bir station wagon versiyonu da bulunuyor. Bu versiyon da çok gerçekçi görünüyor ve 2022’de talep edilecek modeller arasında bulunuyor. Yunus Ateş’in araç için hazırladığı diğer “yerel” çalışmaları da burada ve aşağıda yer alıyor.

yerli otomobil

Orijinal C-Sedan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil modelleri hakkında bilinmesi gereken diğer önemli detaylar şöyle

TOGG, Türk Otomotiv endüstrisinin kalbi olan Marmara Bölgesi’nde kurulacak fabrikasının temelini 2020 yılında atacaklarını aktarıyor. Fabrikanın 2021 yılında açılacağı söyleniyor. 2030 yılına kadar ise fikri ve sınai mülkiyet hakları tamamen kendisine ait bir ortak e-platform üzerinde 5 farklı model üretecek deniyor. Araçların fiyatları konusunda ise hiçbir açıklama bulunmuyor. Oldukça lüks olan araçların ucuz olması elbette bekleniyor ancak bunun pek mümkün olmayacağı düşünülüyor.

İlgili Video