reklamı kapat

POPÜLER

yerli otomobil
yerli otomobil
yerli otomobil
yerli otomobil
yerli otomobil
Yerli otomobil

Yerli otomobil modelinin kokpitine yakın bakışı [Galeri]

Ses getiren yerli otomobil modeli gündemden düşmüyor. Aracın özellikle kokpiti ve iç yaşam alanı dikkatleri üzerine çekmeyi biliyor.

Dün öğlen saatlerinde Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde gerçekleşen Yeniliğe Yolculuk Buluşmasında C-SUV modeliyle birlikte C- Sedan konsepti tanıtıldı. Bu yerli otomobil modellerinin dış tasarımları bildiğiniz üzere oldukça güzel. Gerçekten burada çok güzel bir iş çıkarılmış. Peki iç yaşam alanı ve kokpit tasarımı nasıl? Şimdilik C-Sedan’ın içi detaylı şekilde gösterilmiyor. C-SUV modelinin içi ise gerçekten harika görünüyor. Yukarıda yayımlanan resmi görselde de görebileceğiniz üzere C-SUV oldukça lüks bir tamamen elektrikli otomobil modeli. Burada aracın öncelikle kokpitine bakalım. Burada tam altı farklı ekran karşımıza çıkıyor. Bu ekranların üçü üst kısımda yer alıyor. Baktığımız zaman sürücüye iki adet, yan yolcuya ise bir adet ekran sunuluyor. Kokpitin altında ise klima gibi ayarların yapılması için dördüncü bir dokunmatik ekran bizleri karşılıyor.

Diğer iki ekran ise A sütununun iç kısmına sağ ve sol tarafa yerleştirilmiş durumda. Bu ekranlar dışarıdaki kameralardan gelen görüntüyü gösteriyor ve bizce çok daha hoş durmuyor. Satışa çıkacak sürümde bu dijital ayna ekranlarına daha iyi konum bulunması iyi olabilir gibi duruyor. C-SUV modelinin direksiyonu da gerçekten oldukça modern görünüyor. Bu direksiyonda merkeze yerleştirilmiş “TC / TOGG” ile altta yer alan Pininfarina logosu dikkatlerden kaçmıyor. Biliyorsunuz bu prototipler direkt olarak Pininfarina’dan yani İtalya’dan gelmiş durumda.

yerli otomobil
yerli otomobil
yerli otomobil
Yerli otomobil

Yerli otomobil geleceğin modeli

LED ambiyans aydınlatmanın olduğu, sürücüyü iyi saracak gibi görünen deri koltuklarının çok iyi durduğu otomobil, orta konsolda çok yönlü yuvarlak bir kontrolcü taşıyor. Bu kontrolcü (Dokunmatik olmayabilir) sayesinde menülerde gezilebilirken, orta kısımda deri kaplı geniş bir kol dayama, butonlu el freni, telefon şarjı için iki adet USB portu ve bardaklıkları barındıran kapalı bir bölüm de karşımıza çıkıyor. Kokpitine çok az sayıda fiziksel tuş koyulan TOGG C-SUV, ortadaki ekranını kontrol etmeyi kolaylaştıracak bir kol dayama bölümü dahi taşıyor. Bu bölümün hemen yanında ise ufak vites değişim tekeri yer alıyor.

Öndeki “lüks” yaşam alanını arka tarafında da devam ettiren ve boyutları gereği geniş bir diz mesafesi sunan araçta, arka yolcu için bir kol dayama sunulmuyor. Tavan kaplaması dikkatlerden kaçmayan C-SUV, bir şaft tüneli taşımadığından arkada üç kişiyi rahatlıkla taşıyabiliyor. Henüz tam olarak netleşmiş değil ancak prototip versiyonda arka yolculara USB portu sunulmadığı görülüyor. Ambiyans aydınlatmanın arkada da devam ettiği araç, kapaklı Isofix yuvaları taşıyor ve genel olarak beğeni topluyor.

İlgili Video