reklamı kapat

POPÜLER

Toyota Supra FF

İşte şimdi daha anlamlı; yeni Toyota Supra, Hızlı ve Öfkeli’deki efsane karakterle tasarlandı

Hızlı ve Öfkeli filminin ilk filminde yorumlanan efsane modelin çizgileri, Cenevre’de tanıtılan son Toyota Supra konsepti üzerine uygulandı.

Yeni jenerasyonu yürüten baş mühendis Tetusa Tada‘nın Cenevre Otomobil Fuarı’nda yaptığı açıklamalarla biraz daha araladığı Toyota Supra projesinde, hala seri üretimle ilgili net bir sonucu görmüş değiliz. Uzun zamandır süre gelen bu süreçten ötürü bir anlamda özür niteliği de taşıyan cümleler sarf eden marka yetkilileri, bizleri Gazoo Racing imzasını taşıyan bir konsept ile baş başa bırakmış durumda. Hal böyle olunca çoğu kişi için bir efsane olan bu canavarın, üzerinde anlam ifade etmeyen çizgiler taşımakta olan bir karakteriyle baş başa kalmaktan başka çaremiz en azından şimdilik yok. Yani en azından gerçek dünyada. Car Throttle ekibi tarafından elektronik ortamda hayata geçirilen yeni Toyota Supra konsepti, bizler için aracı çok daha anlamlı kılan parçaları taşırken, içimizden “Keşke Paul Walker hayatta olsaydı” düşüncesinin geçmesine de vesile oluyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şimdilik sadece render

Aslında yeni jenerasyon Supra’nın resmi olarak üretim ve satış sürecinin başlamasının ardından, böylesine bir modifikasyonun kısa sürede yapılacağını bekliyoruz. Çünkü ortada “10 dakikalık değil 10 saniyelik bir otomobil” var öyle değil mi? İlk filmin en akılda kalıcı sahnelerinden birisinde gördüğümüz karakter üzerine tasarlanan yeni Supra’nın performans garajları tarafından da sabırsızlıkla beklendiğini biliyoruz. İki farklı motor seçeneğiyle gelmesi gündemde olan araçla ilgili önümüzdeki ufak adımlar kaldı. Siz de yeni jenerasyonla ilgili beklentilerinizi bizlere yorum olarak paylaşabilirsiniz.