reklamı kapat

POPÜLER

Toyota Supra

Resmi açıklamayla duyuruldu; A70 ve A80 Toyota Supra sahipleri ve hayranlarına müjde

GR Heritage programı kapsamında klasik Toyota Supra versiyonları için düğmeye basan ekip, gösterimi Tokyo’daki fuarda gerçekleştirecek.

BMW ortaklığıyla geliştirilen yeni jenerasyon Toyota Supra, duyurusunun yapıldığı ilk günden itibaren büyük bir beklentiyle karşılandı. Özellike tasarımla ilgili bazı noktaların şekillenmeye başlamasından sonra ise, hayranların ikiye bölündüğünü söylemek mümkün. A80 kodlu jenerasyonla pek çok kişi için bir efsane haline gelen araç için önemli beklentilerden birisi, yeni jenerasyonda A80’e yapılacak ufak da olsa bir atıftı. Lakin işin en azından tasarım ayağında karşımızda bambaşka dinamiklere sahip model gördük. Bunun dışındaki performans ve sürüş kısmında ise Toyota CEO’su başta olmak üzere marka içerisindeki herkes oldukça iddialıydı.

Nitekim bu iddia, açılan siparişlerin kısa süre tamamen dolmasıyla kullanıcı tarafında da karşılık bulmuşa benziyordu. A80 için “her zaman yeri ayrı olacak” diyenler ise eskilere dönüp bakmaya devam etti. Lakin Toyota’dan gelen resmi duyuru, efsanelerini unutmadığını bir kez daha gösterdi. GR Heritage Parts programı kapsakında yürütülecek süreçte, A70 ve A80 için orijinal parçaların tekrar üretileceği de netlik kazandı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toyota Supra için şimdilik özel parça siparişi mümkün değil

Son dönemlerde Mercedes, Jaguar ve Nissan gibi köklü markalardan klasik otomobilleri için attığı adımlarla gördüğümüz bu adımların Toyota tarafında da karşılık bulması oldukça sevindirici. Yalnızca halihazırda yolda olan A70 ve A80’lerin değil, çeşitli sebeplerle trafiğe çıkamayanların tamiri için de çok önemli bir adımdan bahsediyoruz aslında. Listeye baktığımızda Supra için başlangıçta far, kapı kolu ve frenler ve yakıt sistemi gibi parçaların üretileceğini görüyoruz. 2021 itibarıyla somut olarak başlayacak olan süreçte, özel parça ürettirmek ise şimdilik pek mümkün görünmüyor. Toyota bunun için kaynakları üzerinden yayınlacağı talep formları doğrultusunda çoğunluğa göre üretim yapacak. Yeniden üretilen parçalardan bazılarının ilk gösterimleri ise Tokyo Otomobil Fuarı kapsamında meraklılarıyla buluşacak.

İlginizi çekebilir

Yeni jenerasyon Supra “Fıstık’a karşı