reklamı kapat

POPÜLER

thor

Thor yıldızı Chris Hemsworth’ün Avustralya yardımı

Marvel filmlerinde Thor karakteriyle seyrettiğimiz Chris Hemsworth memleketi Avustralya’da yaşanan felaketin ardından 1 milyon dolarlık yardımda bulunduğunu açıkladı.

Advertisement

Avustralya’da yaşanan yangın felaketini bilmeyen yok. Ülkede eylül ayından beri devam eden yangınlar büyük bir tahribata sebep oldu. Yaklaşık 1 milyar hayvanın bu yangınlar sırasında can verdiği söyleniyor.. Bununla birlikte 24 kişi de yangınlar sebebiyle hayatını kaybetti. Tüm bu felaket sırasında ormanlar, koruma altındaki ulusal parklar kül oldu. Ayrıca sayısız insan işini, topraklarını ve evlerini kaybetti. Bu yangının iklim değişikliğini hızlandıracağı ve daha kötü hale getireceğini tahmin etmek ise hiç zor değil.

Avustralya bağışlarına Thor desteği

Avustralya’nın bu zorlu döneminde ülke için yardım toplanmaya başlandı. Sıradan vatandaşlar topladıkları parayla bu felaketin atlatılmasına destek olmaya çalışıyor. Ünlü ve seçkin isimler de yüklü bağışlarıyla adlarından söz ettiriyor. Chris Hemsworth de bağışıyla birlikte ikinci kategorideki yerini aldı. Marvel filmlerinde seyrettiğimiz ünlü oyuncunun Avustralyalı olduğu zaten biliniyor. Başarılı oyuncu devam eden felaketin atlatılmasına destek olmak için 1 milyon dolar bağışta bulunduğunu kendi Instagram hesabı üzerinden paylaştığı bir videoyla duyurdu. Oyuncu paylaştığı videoda herkesi az çok demeden bağış yapmaya davet ediyor. Kendisinin de desteğini esirgemediğini anlatıyor. Sevilen oyuncunun bu hareketi hayranları özellikle de Avustralyalılar tarafından memnuniyetle karşılandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home filminin görsel efektleri