reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Yerli otomobil

Yerli otomobil etkisi; fiyatlar bir anda yüzde 40 arttı!

Yerli otomobil prototipi için beklenen tanıtımın yapılması ve üretimi detaylarının açıklanmasının ardından şaşırtan haberler gelmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz Aralık ayının son haftası tanıtılan yerli otomobile dair üretim detayları oldukça merak ediliyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan fabrikanın Gemlik‘te bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri arazisine yapılacağını açıklamıştı. 4 milyon m2′lik bu dev arazi 22 milyon liralık yatırım ile 5000’e yakın istihdam sağlayacak. Sözlü açıklamaların ardından Resmi Gazete’de de fabrikanın Bursa’da kurulacağının açıklanması ile bölge halkı için şaşırtıcı gelişmeler yaşandı. Fabrikaya 90 kilometre uzakta olan Karacabey Organize Sanayi Bölgesi’nde bile konut ve arazi fiyatları tavan yaptı. Bahsedilen bölgeye daha yakın araziler için ise milyon liralar paha biçiliyor. Önceki yıllarda oldukça değersiz olan bu alanların, yerli otomobil fabrikası sonrası bu denli fiyat artışı yaşaması, şaşkınlık yarattı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiyatlara yerli otomobil etkisi

Gayrimenkul Uzmanı Abdurrahman Duran Kararın konu ilgili, “Fabrikanın açıklanmamasından önce neredeyse hiç kimsenin aramadığı yerler için 27 Aralık sonrası çok sayıda kişi arıyor. Arayanlar sadece Bursa içerisinden de değil. Başta İstanbul olmak üzere farklı illerden arsalarla ilgi bilgi alıyorlar. Fiyatlarda tabi ortaya çıkan karar ve ilgi sonrası şöyle söylemem gerekirse m2’si 750 TL olan bir yer 1200 TL’ye kadar çıktı.” şeklinde konuştu. Uzmanlar yerli otomobil fabrikasının temel atma töreni ile beraber fiyatların daha da artacağını ve bölge nüfusunun katlanacağını düşünüyor. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

BMW X6 tanıtımı