reklamı kapat

POPÜLER

Yerli otomobil etkisi; Bilişim Vadisi altın çağını yaşıyor

Yerli otomobil ile alakalı paylaşılan erteleme haberi

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından üretilecek yerli otomobil cephesinden hepimizi endişelendiren bir erteleme haberi geldi.

Türk halkı, çalışmaları uzun süredir devam eden yerli otomobili yaklaşık 3 ay önce prototip olarak görme şansı buldu. Tamamen elektrikli bir motora ve iddialı tasarım hatların sahip model kamuoyundan büyük beğeni toplamıştı. 2022’de piyasaya çıkması planlanan yerli otomobilin fabrika çalışmalarına da start verilmişti. Bursa’nın Gemlik ilçesinde üretileceği açıklanan araç için fabrika ön çalışmaları da başlamıştı. Çalışmaların ve üretim merkezinin son durumu hakkında bir açıklama yapılması amacıyla 12 Mart tarihinde bir toplantısı yapılacaktı. “Yeniliğe Yolculuk-Gemlik Buluşması” adı verilen toplantının ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu. Yeni tarih hakkında ise bir bilgi şimdilik paylaşılmadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil için kullanılacak askeri bölge dönüşüme gitmişti

Yerli otomobile ait üretim bölgesi açıklanmadan önce birçok iddia gündeme gelmişti. Bu dev yatırım için birçok şehrin yetkilileri talip olduğunu açıklamıştı. Ancak karar otomotiv merkezi Bursa Gemlik olarak açıklanmıştı. Hatırlarsanız Gemlik ilçesinde bulunan 4 milyon metrekarelik arazi askeri bölgeydi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tanıtım sırasında yaptığı açıklamada bu arazinin 1 milyon metrekaresinin üretim için kullanılacağını da duyurmuştu. Bursa’dan gelen son gelişmelere göre de bahsi geçen arazinin sanayi alanına katılması için  Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşmeler yapıldı. Karar oy birliği ile kabul edilmişti. Bu haber ile birlikte çoğu kişinin aklında soru işareti olan askeri bölge problemi de çözülmüş oldu. Yerli otomobil hakkında tüm önemli gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu