reklamı kapat

POPÜLER

Ford Mustang Mach E
Ford elektrikli otomobil

Ford Mustang Mach E satışlarında en çok sipariş hangi versiyonda

Bir süredir Ameri’da sipariş ve satıl süreci gerçekleştirilen Ford Mustang Mach E için hangi versiyonlara daha çok ilgi olduğu açıklandı.

Geçtiğimiz şubat ayı içerisinde Avrupa versiyonuyla karşımıza çıkan Mustang Mach E, elektrikli otomobil pazarındaki dönüşümde markasının ilk ciddi hamlesi olaca. Halihazırda Amerika merkezli olarak sipariş süreci devam eden model için bölhe genelinde nasıl sattığı hakkında bazı detaylar paylaşıldı. Ülkedeki 50 eyalette rezervasyon yapıldığı açıklanan Mach E’nin ocak ayı sonu itibariyle 32.000‘den fazla sipariş aldığını bu sayının artmaya devam ettiğini biliyoruz. Ford tarafından açıklanan yeni detaylar ise Mach E rezervasyonu yapanların yaklaşık yüzde 75’inin dört tekerlekten çekişli modelleri tercih ettiğini ortaya koyuyor.

Ford elektrikli otomobil

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Mustang Mach E stratejisi başarılı şekilde ilerliyor

Süreçle ilgili açıklamalarda bulunan Ford Ford Elektrikli Araç Pazarlama direktörü Mark Kaufman; “Mustang Mach-E’yi geçtiğimiz kasım ayında meraklılarıyla buluşturduğumuzdan beri, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerden büyük ilgi gördük. Çıkış noktasındaki stratejimizin karşılık bulduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Amerika merkezli siparişlerimizi büyütmeyi ve 2020’nin sonlarında modeli sunmayı dört gözle bekliyoruz. ” ifadelerine yer verdi. Dört tekerlekten çekişli Mustang Mach-E modellerinin Connecticut, Maine, Massachusetts ve New Hampshire gibi eyaletlerde özellikle popüler olduğu söyleyen Ford, yüksek batarya kapasitesi ve arkadan çekişli versiyonlarınsa California, Nevada, Colorado, Arizona ve Washington gibi eyaletlerde ilgi gördüğünü açıkladı. Mach E ile ilgili merak ettiğiniz teknik detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Yeni dönemin ilk elektriklisi Mercedes EQC