reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Mercedes EQC

İddialar yalanlandı; Mercedes EQC üretimi için resmi açıklama

Geçtiğimiz yıl aralıklarla tatsız haberlerle gündeme gelen Mercedes EQC için kısa süre önce ortay atılan iddialar, marka içerisinden yalanladı.

Advertisement

Mercedes cephesindeki elektrikli otomobil atağının ilk üyesi olarak satışta olan EQC, satış sürecinde hatırı sayılır bir süreyi geride bıraktı. Şimdilik nispeten beklentilerin altında kalan satış adetlerinin ardından geçtiğimiz günlerde Alman basınında şok bir iddia ortaya atıldı. Araçta yaşanan batarya probleminden ötürü, markanın EQC için üretim adetlerini yarı yarıya indireceğini söyleyen detaylar kısa süre içerisinde tüm dünya basınında yankı bulmuştu. Bugün resmi kanattan gelen açıklamalar ise, Mercedes EQC üzerinden var olan rüzgarı tersine çevirmeye başlayacak gibi görünüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes EQC için üretim hedefleri değişmedi

Manager Magazin tarafından ortaya atılan iddianın detaylarında Mercedes-Daimler ikilisinin EQC için ilk adımda belirlediği üretim adedini 30.000’e kadar gerileteceğini görmüştük. 2020 yılı takvimini içeren bu detaylara cevap ise markanın sözcüsü Joerg Howe’den geldi. Konuyla ilgili Reuters’e konuşan Howe; “Daimler, elektrikli modeli EQC için bu yıl 50.000 adetlik üretim planlıyor. Bu konuda herhangi bir değişim söz konusu değil.” ifadelerine yer verdi. Kısa süre bataryadan yaşanan problemden ötürü kendi takviminin gerisine düşen bir Mercedes olduğunu da kabul etmek gerekiyor. Geçtiğimiz yıl sadece 7.000 adetlik üretim adetlerinde kalan EQC’den, 2020 yılında 25.000 adet satış adedi beklemek de işi biraz zorlaştıracak gibi görünüyor. Amerika pazarı için satış planlaması da 2021’e kadar uzatılan EQC için hayli hararetli geçen bu macerasının bizi nereye götüreceğini hep birlikte göreceğiz.

İlgili video

EQC tanıtımı