reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes EQC elektrikli otomobil

Özel görüntüler eşliğinde Mercedes EQC üretim süreci başladı [Video]

Yeni nesil elektrikli otomobil ailesinin ilk üyesi olarak sokaklarda boy gösterecek olan Mercedes EQC, markasının büyük beklentilerini üzerinde taşıyacak.

Tüm küresel üreticilerde olduğu gibi elektrikli otomobil üretimine özel bir ilgiyle yaklaşan Mercedes, adımlarını kendi içerisinde olduğu EQ rozeti altında gerçekleştirecek. Geride bıraktığımız 3 yıllık süreçte konseptten seri üretime geçen isimlerden birisi olan Mercedes EQC ise bu atağın ilk temsilcisi olarak karşımızda duruyor. Satışa hazır özellikleriyle tanıtımının üzerinden geçen zaman diliminin ardından ardık üretim sürecine başlatanan model, Bremen’de yer alan tesis içerisinde ilk kez görüntülendi. Mercedes-Daimler resmi kaynakları tarafından paylaşılan detaylarda, gelecek ve ailenin genişlemesiyle ilgili bölümlere özellikle vurgu yapıldığını söylememiz gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes EQC elektrikli otomobil

Mercedes EQC hakkında bilinmesi gerekenler

Tasarım detaylarının yanında merak edilen pek çok teknik özelliği de resmiyete kavuşan Mercedes EQC, sadece Almanya sınırları içerisinde bantta olmayacak. Mercedes’in öncelikli olarak tabloda işaretlediği Uzak Doğu pazarı için Çin‘de yer alan bir tesiste bu aracın banta çıkacağı da resmiyet kazanmış durumda. 407 PS (402 beygir) güç ve 765 Nm tork değerleriyle kullanıcılarına hizmet edecek olan EQC 0’dan 100′e 5,1 saniyede çıkarken, maksimumda 180 km/s seviyelerine erişebilecek bir aktarım bileşenine sahip. 652 kilogramlık ağırlığıyla araca entegre edilen batarya paketiyse yaklaşık 450 kilometre gibi bir menzile olanak tanıyor. Bu batarya standart kaynaklardan 11 saatte şarj edilebilirken, hızlı şarj teknolojisi sayesinde yaklaşık 45 dakikada yüzde 80 doluluğa erişmek de mümkün olacak. Mercedes EQC’nin ardından EQA, EQB ve EQS gibi modellerle elektrikli otomobil ailesini çeşitlendirmenin de hazırlığı içerisinde.