reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-Benz EQC SUV

Mercedes-Benz açıkladı: “Yeni model henüz satışa çıkmadan tükendi”

Tesla‘nın öncü olduğu elektrikli otomobil pazarının gelecekteki en önemli ismi Mercedes-Benz, EQC SUV modeli hakkında şaşırtan bir açıklama yaptı.

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Mercedes-Benz, gerçekten şaşırtan bir açıklama ile gündemde bulunuyor. Elektrik tarafına büyük önem veren firma, tamamen elektrikli Mercedes-Benz EQC modelinin henüz satışa çıkmadan tükendiği söyledi. Firmanın başında yer alan İstanbul doğumlu Dieter Zetsche, konu hakkında “2019’da ve büyük ihtimalle 2020’de talebi karşılayamayacağımıza eminiz. Ancak, maksimum kapasiteye ulaşmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.” açıklamasını yapıyor. Geçen yıl ön siparişe çıkan otomobil, gördüğünüz üzere inanılmaz talep görüyor. Tam dolu pille yaklaşık 450 km yol yapacağı bilinen tamamen elektrikli Mercedes-Benz EQC, uzun süredir aktif olarak gerçek yol şartlarında test ediliyor.  Toplam 408 beygir güç üreten elektrik motorlarıyla 0’dan 100 km/s hıza 5.1 saniyede çıkabilen araç, yaklaşık olarak 70 bin dolar bir fiyat etiketine sahip olacak.

Mercedes-Benz EQA üzerinde de çalışıyor

Kompakt elektrikli otomobil EQA, başarılı A-Serisinin elektrik dünyasındaki geleceğini oluşturuyor. EQC’den farklı olarak daha büyük bir kitleye hitap eden araç, oldukça merak ediliyor. Üretim versiyonuna konulacak 60 kW pil paketiyle 400 km yol yapabileceği söylenen otomobil, 0’dan 100 km/s hıza ise beş saniyede çıkabilecek deniyor. Çift motorla 268 (200 kW) beygir güç üretecek EQA, özel hızlı şarj sistemleriyle 10 dakika şarjla 100 km yol yapabilecek.

İlgili Video