reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-Benz EQS

Mercedes-Benz EQS AMG performansıyla sınırları zorlayacak

Autocar isimli internet sayfası Mercedes-Benz EQS modeliyle ilgili yeni bilgilere ulaştı. Uzun zamandır çalışmaları süren otomobilin AMG seçeneğiyle gelebileceği konuşuluyor.

Mercedes-Benz’in AMG S63 modelinin elektrikli bir modeli olarak düşünülen EQS 550 4Matic’in 470 beygir güç ve 760 Nm tork üretmesi bekleniyor. Otomobilin AMG versiyonunun ise 600 beygir güç ve 900 Nm tork üreteceği belirtiliyor. Mercedes-Benz AMG EQS modelinin saatte 100 kilometre hıza 3-4 saniyede ulaşacağı ifade ediliyor. Otomobilin saatte ulaşacağı maksimum hız ise 250 kilometre. 100 kwH’lık batarya sayesinde otomobilin yaklaşık 690 kilometrelik bir menzil sunacağı da söyleniyor. Bazı kaynaklar ise otomobildeki menzil değerinin 515 kilometre olacağını dile getiriyor. Bataryanın hızlı şarj teknolojisine destek vereceğini ve bu bataryanın 20 dakikada yüzde 80 şarj seviyesine ulaşacağını belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes-Benz EQS, Tesla Model S Plaid’i hedef alıyor

Tesla Model S Plaid modeline rakip olarak geliştirilen dört kapılı modelin mevcut CLS sedan modeliyle aynı boyutta olacağı dile getiriliyor. Konsept modelde sağlam siyah bir ızgara ve 22 inç jantlar da göze çarpıyor. İç mekan tasarımında da yenilikçi teknolojileri göreceğimiz otomobil tasarımı ve performansıyla gelecekten fırlamış gibi görünüyor. Mercedes-Benz’in ilk etapta EQS modelini ardından EQS AMG modelini piyasaya sürmesi bekleniyor. Şu an için net bir tarih olmasa da otomobilin en erken 2021 yılında satışa sunulacağı konuşulyor.

İlginizi çekebilir

Yeni dönemin ilk elektriklisi Mercedes EQC