reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-Benz Türk

Mercedes-Benz Türk’ten yeni Koronavirüs açıklaması

Vaka sayılarının artışıyla birlikte planlamaların yeniden yapılmasına neden olan Koronavirüs ile alakalı Mercedes-Benz Türk cephesinden yeni açıklama geldi.

Koronavirüs vakalarının Türkiye’deki seyrini hızlı bir şekilde artırmasıyla birlikte otomobil üreticilerinin fabrika kapatma hamleleri birbirini izledi. Son olarak Hyundai Assan tarafından atılan adıma geçtiğimiz hafta katılan Mercedes-Benz Türk olmuştu. Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda 23 Mart – 5 Nisan ve Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 28 Mart – 10 Nisan 2020 tarihleri arasında 2 haftalığına ara verme kararı alan marka, kısa süre önce bu kararı uzatacak yeni bir açıklama yayınladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes-Benz Türk Koronavirüs açıklaması

Açıklamanın tam metni şu şekilde; “Mercedes-Benz Türk olarak, Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüsün yayılmaması yönündeki önerileri doğrultusunda, Hoşdere Otobüs Fabrikamızda 5 Nisan 2020 ve Aksaray Kamyon Fabrikamızda 10 Nisan 2020 tarihlerine kadar üretime ara verilmesi kararımızı, çalışanlarımızın ve toplumumuzun sağlığına yönelik tedbirler ile uluslararası tedarik zincirindeki lojistik aksamalar kapsamında uzatmış bulunuyoruz.

Mevcut durumda; Hoşdere Otobüs ve Aksaray Kamyon Fabrikalarımızdaki üretime ara verilme kararı 20.04.2020 tarihine kadar devam edecektir. Türkiye’deki faaliyetlerine 1967 yılında başlayan ve bugün ülkenin en büyük yabancı sermayeli şirketlerinden biri ve Mercedes-Benz üretim ağının ayrılmaz bir parçası olan Mercedes-Benz Türk; küresel salgının etkisini azaltmasıyla birlikte üretimine devam ederek, ülke ekonomisine katkılarını artırarak sürdürecektir.

İlginizi çekebilir

Yeni dönemin ilk elektriklisi Mercedes EQC