reklamı kapat

POPÜLER

koronavirüs Fiat Chrysler

Koronavirüs etkisi; Fiat Chrysler Automobiles (FCA) cephesinden kapatma kararı!

Dünyanın en büyük otomotiv gruplarından biri olarak kabul edilen Fiat Chrysler Automobiles (FCA), İtalya’da yaşanan koronavirüs vakalarından sonra şok bir karar aldı.

Tüm dünyanın gündeminden düşmeyen koronavirüs, etkilerini de arttırmaya devam ediyor. Sayısız otomobil üreticisinin üretim ve teslimatları sekteye uğruyor. Bununla beraber yaşanan tedarik sıkıntıları ve sağlık endişeleri nedeni ile çoğu otomobil üreticisi Çin ve çevresinde bulunan fabrikalarında üretimlerine ara vermişti. Ancak salgın Çin sınırlarını aştı. Dünya Sağlık Örgütü, 125’ten fazla ülkeye yayılmış olan koronavirüs salgınını pandemi ilan ederek hastalığın boyutlarını bir kez daha göz önüne serdi. Durum bu kadar büyümüşken üreticilerin Avrupa’da bulunan fabrikaları hakkında da bir karar vermesi gerekiyor. Fiat Chrysler Automobiles (FCA) bu kararı ilk veren şirketlerden biri oldu. Buna göre İtalya’da bulunan 4 fabrika ve gruba ait en büyük satış bayisi kapatılıyor!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koronavirüs, FCA cephesini bu karara zorladı

FCA Grup sözcüsü Pomigliano d’Arco konu ile ilgili,Sonuç olarak bu önlemler dahilinde grup İtalya’da yer alan üretim tesislerinin gerektiğinde geçici olarak kapatacak. FCA, günlük üretim adetlerini, üretim süreçlerine göre azaltılacaktır. açıklamasında bulundu. Geçici olarak  kapatılacak fabrikalar, salgının boyutlarına göre tekrar kapatılabilir. Melfi, Atessa ve Cassino bölgelerinde bulunan fabrikalar 2-3 gün aralığında kapatılacak. Böylece üretim azalarak şirketin zarar etmesi engellenecek. Fabrikaların yanında İtalya’nın en büyük otomobil satış merkezlerinden biri olan Autotorino da Corona Virüsü’nden nasibi aldı. Kurulduğu günden beri hiç kapanmayan dev bayii, yılda 30 bin sıfır ve 23 bin ikinci el otomobil satışı gerçekleştiriyordu.

İlginizi çekebilir

Yeni dönemin ilk elektriklisi Mercedes EQC