reklamı kapat

POPÜLER

Renault

Corona Virüsü etkisini genişletiyor; Renault üretimini durduruyor!

Fransız otomotiv devi Renault, Corona Virüsü yüzünden oluşan aksaklıları işaret ederek endişelendiren bir karar aldı. Detaylar haberimizde.

Her fırsatta dile getiriyoruz, son yıllarda küresel anlamda en büyük etki yapan hastalıkların başını Corona Virüsü çekiyor. Hastalık otomotivden tekstile kadar her alanda etkisini genişletmeye devam ediyor. İlk önce Çin’in Wuhan kentine ortaya çıkan ve buradan tüm dünyaya yayılan gizemli virüs yüzünden hayatını kaybedenlerin sayısı 700’ü aştı. Hastalığın özellikle Çin’de günden güne yayılmasının ardından dünyaca ünlü markalar Çin’deki faaliyetleri durdurma kararı aldı. Ford, PSA Peugeot Citroen, Nissan ve Honda bu hafta içerisinde Çin’de bulunan fabrikalarında üretimi durdurmuştu. Çin sınırlarının dışında yani küresel anlamda harekete geçen Hyundai’nin ardından bir haber de Renault cephesinden geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Corona Virüsü dolaylı yoldan Güney Kore’yi de etkiliyor

Renault’un bir alt kuruluşu olan RSM’nin ( Renault Samsung Motors) Güney Kore’de bulunan fabrikası 11 Şubat’dan itibaren kepenk kapatıyor. Busan kentine yer alan fabrika bir süredir tedarik ve parça sıkıntısı çekmeye başlamıştı. Renault yaptığı açıklama kararın Corona Virüsü ile doğrudan etkili olmadığını söyledi. Bildiğiniz gibi birçok üretici gerek ham madde gerek ise parça üretimini Çin’de yapıyor. Çin’de yaşanan son gelişmeler ise bu zinciri olumsuz etkiliyor. Hastalığın henüz sıçramadığı ülkeler bile dolaylı yoldan durumdan etkileniyor. Hatırlarsanız Renault Wuhan’da bulunan fabrikasını da kapatmıştı. Firmanın bu kararı ne zamana kadar uzatacağı ise bilmiyor.

İlginizi çekebilir

2020 Renault Koleos