reklamı kapat

POPÜLER

2020 Renault Koleos

Beraberinde getirdiği dokunuşlarıyla 2020 Renault Koleos [Video]

Tasarım ve donanımının yanında iki yeni dizel motor seçeneğiyle satışa sunulacak 2020 Renault Koleos, yıl sonunda asfaltla buluşacak.

Üretim sürecine verilen aranın ardından kendisine verilen bambaşka bir rolle hayata dönen Renault Koleos, büyük SUV sınıfında sınav vermeye devam ediyor. Ürün gamında yakaladığı karakteristik detayları bu rekabette de oyunda tutan Renault, 2020 model yılıyla birlikte Koleos’a makyaj operasyonu niteliğimde dokunuşlar sunmayı tercih ediyor. Aradan geçen 3 yıllık zaman diliminin ardından geliştirilen modelin lüks algısı üzerinde biraz daha çalışıldığını görebiliyoruz. 2020 Renault Koleos için dış bölümde hissedilir değişimleriyse yine karakteri yoğun bölgelerde hissedeceğiz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Renault Koleos için öne çıkan parçalar

Makyajla birlikte dış bölümde değişen parçalarla birlikte kromaj detayların artışı da göze çarpıyor. Izgara bölümünde yapılan bu dokunuşla hissedilen değişimlerde tampon, marşpiyel, LED ışıklandırma grupları ve model yılına özel yeni jant tasarımları ön plana çıkıyor. Jantlarla birlikte aracın renk paletinde de yeni seçeneklerin devreye alınması da yine alıştığımız değişiklikler arasında. Kokpite geçtiğimizde ise bizleri Apple CarPlay destekli bir multimedya ekran karşılıyor. Donanım seviyelerine göre 7 inçten başlayıp 8,7 inçe kadar değişiklik gösterebilen bu ekranda R-Link2 yazılımı kullanılmış durumda. Yine dijital sürücü ekranı da kullanıcıların memnun olacağı özelliklerden birisi olmaya devam edecek. Teknolojik donanım kısmında ise otonom acil frenleme, şerit takip ve uyarı ve yaya algılama parçalar da sürücülerin en büyük yardımcılarından olacak. Koleos’un motor seçenekleri de makyajdan nasibini alıyor. 1,8 ve 2.0 litrelik iki yeni dizel motorla gelen araç giriş seviyesinde 150 PS güç ve 340 Nm torka sahip olacak. Bir üstte ise 190 PS güç ve 380 Nm tork değerlerinin CVT şanzıman üzerinden yere aktarıldığını görüyoruz. Koleos’a 4×4 altyapısıyla sahip olmak isteyenler ise doğrudan 2.0 litrelik seçeneğe yönelmek durumunda. İlk teslimatları ekim ayında yapılacak olan modelin fiyatları kısa süre içerisinde resmi kanallardan açıklanacak.