reklamı kapat

POPÜLER

Efsane yeniden üretildi; Karşınızda Citroen Golden Scarab

Sahra Çölü’nü ilk kez geçerek ismini otomobil tarihine altın harflerle yazan Citroen Golden Scarab, 100. yılı anısına tekrar üretildi.

Bu zamana dek otomobil tarihi için özel olan birçok araç üretildi. Kimisi çok hızlı kimisi çok ekonomikti. Ancak biri çok ama çok farklı bir iş yaptı. O yıllara göre oldukça zor bir iş başararak Sahra Çölü’nü geçmeyi başardı. O yıllarda büyük bir haber olarak açıklanan gelişme bugün bile güncelliğini koruyor. Citroen tarafından üretilen Golden Scarab adı verilen model, markanın 100. yılı kutlamaları altında bire bire yeniden üretildi. 2016 yılında mühendislik öğrencilerinin ve öğretmenlerinin başladığı projede yakın zamanda sona ulaşıldı. Finansal desteği Citroen tarafından yapılan araç sergilerde gösterime başlanacak. 18 Hazirandan itibaren Avrupa’yı turlayacak model, sevenleri tarafından da merakla bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Citroen yeni konseptini duyurmuştu

PSA grubu içerisinde üretim hayatına devam eden Citroen, ortaya çıkarttığı ürünler ile kendisini farklı bir karakterde ve sınıfta konumlandırmayı amaçladı. Özellikle son 5 yıllık süreçte piyasaya sürülen tüm yeni modeller ve üst düzey yöneticilerin açıklamalarıyla, yükselen trendlere cevap verileceğinin hep vurgusunun yapıldığını gördük. “Yükselen trend” niteliğini doldurmak adına ağırlıklı olarak SUV ve crossover modellerine yönelen CEO Linda Jackson ve ekibinin, D segmentinde markayı temsil etme konusundaki fikirleriyse geçtiğimiz yıl itibarıyla değişti. Tanıtıldığı ilk günden itibaren olumlu geri dönüşlerle gündeme gelen CXperience konseptini baz alarak hayata geçeceği açıklanan bu otomobille ilgili artık daha net detaylar da karşımıza çıkmaya başlıyor. Auto Express kaynaklı detaylarda, Fransız üreticinin otomobilini 2021 yılında satışa hazır şekilde karşımızda göreceğiz.

İlginizi Çekebilir

Marka tarihinde bir ilk olacak; Citroen C5 Aircross hibrit’ten ilk prova