reklamı kapat

POPÜLER

Citroen merakla beklenen yeni amiral gemisi için tarih verdi

Aradan geçen 1 yıllık zamanın ardından tekrar gündeme gelen Citroen imzalı amiral gemisi, pek de yabancı olmayan bir altyapıyı barındıracak.

PSA grubu içerisinde üretim hayatına devam eden Citroen, ortaya çıkarttığı ürünler ile kendisini farklı bir karakterde ve sınıfta konumlandırmayı amaçladı. Özellikle son 5 yıllık süreçte piyasaya sürülen tüm yeni modeller ve üst düzey yöneticilerin açıklamalarıyla, yükselen trendlere cevap verileceğinin hep vurgusunun yapıldığını gördük. “Yükselen trend” niteliğini doldurmak adına ağırlıklı olarak SUV ve crossover modellerine yönelen CEO Linda Jackson ve ekibinin, D segmentinde markayı temsil etme konusundaki fikirleriyse geçtiğimiz yıl itibarıyla değişti. Tanıtıldığı ilk günden itibaren olumlu geri dönüşlerle gündeme gelen CXperience konseptini baz alarak hayata geçeceği açıklanan bu otomobille ilgili artık daha net detaylar da karşımıza çıkmaya başlıyor. Auto Express kaynaklı detaylarda, Fransız üreticinin otomobilini 2021 yılında satışa hazır şekilde karşımızda göreceğiz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Citroen gerekli güvene sahiptir”

Otomobille ilgili ufak ipuçları Şanghay Otomobil Fuarı kapsamında gerçekleştirilen röportajda veren Linda Jackson’ın, 2021 yılında ürün gamı değişimine de özellikle vurgu yaptığını görüyoruz. Konuşmasında; “Citroen markası büyük bir otomobil modelini piyasaya sunarken, diğer üreticiler kadar güvenilir olduğunu biliyor. Bu işi sadece çok geleneksel bir şekilde yapmayacağız. Net bir şekilde söyleyebilirim ki bu sınıfla ilgili temsilcimiz bir tane olacak. Bunun için bir pazar var ve birkaç yıl içinde somut adımlarımızı göreceksiniz.” ifadelerine yer veren Jackson gelinen noktada tek eksiğin bu sınıfta olduğunu ifade etti. Konsept üzerinden hayata geçirilirken nasıl bir çizginin benimseneceğiyle ilgili henüz bir açıklamanın yapılmadığı otomobilde, Peugeot 508‘de kullanılan altyapıya mimarisine yer verilecek. EMP platformu olarak bildiğimiz bu yapı içten yanmalı motorların yanı sıra hibrit ve tam elektrikli üniteler için de destek verebiliyor.

İlgili video

Peugeot 508 çarpışma testi