reklamı kapat

POPÜLER

Citroen SUV C3 Aircross’tan beklenmeyen başarı

Fransız otomobil üreticisinin SUV sınıfında söz sahibi olabilmek adına ürettiği Citroen SUV C3 Aircross, uzmanları ters köşe ederek büyük bir başarıya imza attı.

Otomobil sektörü büyüdükçe artan ihtiyaçlar doğrultusunda yeni segmentler ortaya çıkıyor. Belki de bu segmentlerin en popüler olanlarından biri ise SUV’lar. Geleneksel binek araçlardan daha yüksek olan ve daha fazla yük taşıma kapasitesine sahip bu araçlar, özellikler aileler için popüler bir  tercih. Talep bu kadar fazla olunca markaların SUV segmentinde yaşadığı rekabeti de tahmin edebilirsiniz. İşte tam da bu noktada Citroen, diğer üreticilerden geride kalmamak adına Citroen SUV C3 Aircross’u tanıtmıştı. Futuristik tasarımı ile rakiplerinden ayrılan model ilk çıktığında estetik olarak kullanıcılar tarafından çok da beğenilmemişti. Satış adetleri konusunda çok da iddialı olunmayan araç herkesi şaşırtmayı başardı. C3 Aircross, Fransa’da sınıfının en çok satan üçüncü ve Avrupa’nın en çok satan altıncı modeli olmayı başardı. Citroen toplamda bu araçtan 200 binden fazla satmayı başardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Citroen konsept çalışmaları devam ediyor

PSA grubu içerisinde üretim hayatına devam eden Citroen, ortaya çıkarttığı ürünler ile kendisini farklı bir karakterde ve sınıfta konumlandırmayı amaçladı. Özellikle son 5 yıllık süreçte piyasaya sürülen tüm yeni modeller ve üst düzey yöneticilerin açıklamalarıyla, yükselen trendlere cevap verileceğinin hep vurgusunun yapıldığını gördük. “Yükselen trend” niteliğini doldurmak adına ağırlıklı olarak SUV ve crossover modellerine yönelen CEO Linda Jackson ve ekibinin, D segmentinde markayı temsil etme konusundaki fikirleriyse geçtiğimiz yıl itibarıyla değişti. Tanıtıldığı ilk günden itibaren olumlu geri dönüşlerle gündeme gelen CXperience konseptini baz alarak hayata geçeceği açıklanan bu otomobille ilgili artık daha net detaylar da karşımıza çıkmaya başlıyor. Auto Express kaynaklı detaylarda, Fransız üreticinin otomobilini 2021 yılında satışa hazır şekilde karşımızda göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Citroen’den BMW’ye rakip sıradışı sedan konsepti: CXperience