reklamı kapat

POPÜLER

2019 Citroen Berlingo

Nihayet geldi; Türkiye fiyatı ve öne çıkan özellikleriyle 2019 Citroen Berlingo [Video]

Tanıtımının üzerinden geçen 1,5 yılın ardından Türkiye sınırlarına giren 2019 Citroen Berlingo, lansman kampanyalarıyla karşımızda.

Macerası 1996 yılında başlayan Citroen Berlingo, günümüz itibarıyla ticari araç sınıfının kıdemli üyelerinden birisi. Geçtiğimiz yılın ocak ayı içerisinde bambaşka bir karakter içeren yeni jenerasyonuyla karşımıza çıkan araç, aradan geçen uzun zamanın ardından nihayet Türkiye pazarına giriş yapıyor. Lansmana özel fiyatlandırma seçeneklerinin yanında kredi destekleriyle de kullanıcıların dikkatini çekmeye çalışacak olan 2019 Citroen Berlingo benzinli ve dizel motor seçenekleriyle tercih edilebilecek.

Özelliklerden satırbaşları

Aracın tanıtımının üzerinde hatırı sayılır bir zaman zarfı geçtiği için, öncelikte öne çıkan detayları anımsamakta fayda var. Satışa sunulduğu günden bu yana 1,7 milyon adetlik satış performansına imza atan Berlingo üçüncü nesilde markanın güncel tasarım unsurlarını kullanarak marka kimliğine vurgu yapıyor. Bu kimlikle birlikte üçüncü jenerasyona kavuşan aracın dış tasarımına baktığımızda yeni C3 ve C4 Cactus‘teki hemen her parçanın birebir şekilde aktarıldığını görüyoruz. Airbump teknolojisine kadar varan bu detaylar Berlingo’ya ufak da olsa bir crossover havası katıyor. Ebatlar da yeni jenerasyonla birlikte değişiklik gösteriyor. Standartta 4,4 metrelik uzunluğa sahip olan aracın XL olarak nitelendirilen uzun versiyonunda ise bu değer 4,75 metreye yükselmekte. Bunların yanı sıra 1,85 metre genişlik ve 1,81 metre yükseklik değerlerine sahip olan 2018 Citroen Berlingo’da bagaj hacmi ise 775 litre ile 1.050 litre olarak değişiklik gösterecek. Kabin içerisindeki 28 farklı eşya gözünün toplamda 86 litrelik ek bir saklama alanı sunduğunu da belirtmeden geçmeyelim.


Değişimden nasibini alan en büyük ikinci kısım ise aracın iç dünyası. Burada da binek modellerde gördüğümüz parçalarla güçlendirilen Berlingo’nun konsol merkezinde boyutu 8 inç olan multimedya ekrana yer veriliyor. Apple CarPlay ve Android Auto gibi desteklerin sunulduğu bu ekranda anlık trafik durumunun verildiği üç boyutlu navigasyon sunulması da kullanıcı deneyimini hatırı sayılır oranda yükseltecek. Kullanıcı deneyimi demişken, akıllı telefonlar için kablosuz şarj ve head-up display gibi donanımların dahi Berlingo’ya eklendiğini görmek, Citroen’in ne kadar büyük oynadığını bir kez daha net bir şekilde hissettiriyor. Elektronik destek kısmına geldiğimizde ise karşımıza; adaptif hız sabitleyici, otonom acil frenleme, kör nokta uyarı, park asistanı, beş sürüş modlu Grip Control, akıllı uzun far asistanı, çarpışma sonrası ikincil frenleme, trafik işaretleri algılama ve sürücü yorgunluk algılama gibi önemli parçalar çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 Citroen Berlingo’nun kaputunun altında benzinli ve dizel olmak üzere iki farklı opsiyon sunuluyor. Benzinli ayağında 1,2 litrelik turbo seçeneğe yer veren Citroen, dizel ayağında ise 1,5 ve 1,6 litrelik BlueHDI üniteler listede kendisine yer buluyor. Lansmana özel 45.000TL kredi için 12 ay yüzde 0 faiz fırsatı veya 50.000 TL kredi için aylık 1.500TL ödemeli finansman kampanyasıyla gelen Berlingo, 99.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.