reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli Peugeot Boxer ve Citroen Jumper için teknik detaylar göründü

Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek fuarla birlikte karşımıza çıkacak elektrikli Peugeot ve Citroen ailesi için bu sadece bir başlangıç.

Gerek ağır gerekse hafif ticari araçların binek otomobilleri kıskandıracak şekilde daha hızlı elektrikleştiğini artık biliyoruz. Gerçektenleştirilen son tanıtımlarla birlikte bu sürecin dikkat çekici tasarımlarla bir araya gelmesi, kullanıcıların ilginisini de doğrudan etkilemenin eşiğinde. Geçtiğimiz günlerde Renault Kangoo‘nun tamamen elektrikli olarak bir konseptle geleceğini sergilemesi, hiç şüphesiz bu sınıfa ilgi duyanların iştahını kabartmaya yetti. Halihazırda satışa sunulan ve sunulmaya hazırlananlar da bunları altyapısını başarılı şekilde oluşturma yönünde. Opel satın almasıyla birlikte Avrupa’nun en büyük ikinci grubunu haline gelen PSA, Peugeot Boxer ve Citroen Jumper’ın elektrikli versiyonlarıyla ilgili ilk detayları paylaştı. Versiyonlara göre değişen rakamların en baz hali bile temel kullanımlar için yeterli günlük menzil sunabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yenileri de yolda

Yapılan açıklama doğrultusunda iki farklı seviyeden araçların satışa sunulacağını görüyoruz. Peugeot eBoxer adıyla lanse edilen model giriş seviyesinde 227 kilometre yol kat edebiliyor. Bir üst pakete geçildiğinde ise tamamen dolu bir batarya ile 272 kilometre yol kat etmek mümkün. Bu rakamların NEDC standartlarına göre paylaşıldığını da ayrı bir parantezde belirtmek gerek. Bu modellerle ilgili bilgileri gördükten sonra aklımızda hemen ailenin ufak üyelerine dair de soru işaretleri belirmedi değil. Bu soruya da açıklık getiren PSA; Peugeot Expert ve Citroën Dispatch/SpaceTourer modellerinin ardından 2021 itibarıyla da Partner ve Berlingo’yu tamamen elektrikli olarak satışa sunacak.

İlgili video

Renault Kangoo Z.E.