reklamı kapat

POPÜLER

Ailenin son üyeleri de göründü; işte 2019 Renault Master ve Traffic [Video]

İşlevsel tüm yönleriyle güzel iyileştirmeler elde eden 2019 Renault Master ve Traffic, tasarımıyla da artık ilgiyi üzerine çekecek.

Renault’nun makyajlı ticari araç tanıtımının son üyeleri de bugünden itibaren meraklılarının karşısına çıkıyor. Kangoo Z.E. ile büyük ilgi toplayan tasarım değişimini modernize edilmiş hatlarla günümüze taşıyan ailenin son iki ismi Master ve Traffic oldu. Hafif ticari sınıfında markasını başarıyla temsil eden ikili, en ufaktan en büyüğe kadar istikrarlı çizgiler taşıyor. Makyaj kapsamında öne çıkan bölümleri; ışıklandırma, ön ızgara, tampon ve kokpit olarak bir başlık altında toplayabiliriz.

Ailenin çok daha yakışıklı hale gelen bu iki üyesinin rakamsal verilerinden önce elde ettiği donanımsal yeniliklerine bakalım. Renault kokpit bölümündeki tasarımsal revizyonla birlikte yeni nesil multimedya sistemini de işin içerisine dahil etmiş durumda. Bu teknolojilerle birlikte; geri ve yanal görüş asistanı, park desteği, kör nokta uyarısı ve otonom acil frenleme gibi özellikler standart ve opsiyon listesinde kendisine yer bulacak.Master ve Traffic’in motor seçeneklerinde de güzel iyileştirmeler var. Master’da Euro6d standartlarına getirilen 2,3 litrelik dizel motor 180 beygir güç ve 400 Nm tork üretiyor. Şanzıman ayağında 6 ileri manuel ve 6 ileri robotize otomatik seçenekler kullanıcıların karşısına çıkacak. Master’ın elektrikli versiyonu Z.E ise 120 kilometre menzil ve 75 beygirlik güç değerleriyle satışta olmaya devam edecek. Traffic tarafına geçtiğimizde 2.0 litrelik dizel motora 120 beygirden başlanıp 170 beygire kadar sahip olunabileceğini görebiliyoruz. Renault burada ilk kez 6 ileri otomatik şanzımanı satın alınabilirler listesine dahil ediyor. Kısa süre içerisinde satışlarına başlanacak olan ailenin ilgi görmesi bekleniyor.