reklamı kapat

POPÜLER

ejder_yalcin
ejder_yalcin

Türk zırlısı Ejder Yalçın hayat kurtarıyor

Türk Savunma sanayisinde önemli bir gelişme yaşandı. Nurol Makina tarafından geliştirilen Türk zırhlısı Ejder Yalçın zırhlısının yeni modeli TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi‘nde gerçekleştirilecek 14. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı‘nda lanse edilecek.

Advertisement

Anadolu Ajansı‘nın haberine göre 30 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek fuarda Türk zırhlısı 4×4 Zırhlı Muharebe Aracı’nın ambulans modeli de sergilenecek. Bugüne kadar kullanıcılara 500’ün üzerinde araç teslim eden şirket, toplamda ise 1.000’nin üzerinde aracı kullanıma sundu. Yaklaşık 500 aracın teslimatı için de çalışmalar devam ediyor. Nurol Makina ve Sanayi AŞ Genel Müdür Yardımcısı Anıl Karel, AA muhabirine, Ejder Yalçın’ın, gelişimini, farklı görevlere yönelik konfigürasyonlarıyla sürdürdüğünü belirtti. Bugüne kadar dünya genelindeki kullanıcılara 5 farklı konfigürasyonda Ejder Yalçın teslim ettiklerini belirten Karel, aracın ambulans sürümünü IDEF’19’da tanıtacaklarını dile getirdi.

Karel, tasarımında, bugünün muharebe sahasının ihtiyaçları göz önünde bulundurulan Ejder Yalçın Zırhlı Ambulans’ın, tüm işlevleri ve kabiliyetleriyle askeri ambulans standartlarına uyumlu şekilde geliştirildiğini ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karel açıklamalarına şu sözlerle devam etti;

“Koruma seviyesi, mobilite ve faydalı yük taşıma kapasitesi ile sınıfının lideri konumunda bulunan Ejder Yalçın’ın farklı konfigürasyonları arasında Patlayıcı İmha Aracı, Hava Savunma Aracı, Komuta-Kontrol Aracı, Muharebe Aracı, KBRN Keşif Aracı, Personel Taşıyıcı, Mayın/El Yapımı Patlayıcı Tespit-İmha Aracı, Zırhlı Ambulans ve Sınır Gözetleme ve Güvenlik Aracı yer alıyor. Uluslararası kullanıcıları ile imzaladığımız sözleşmeler doğrultusunda, aracın farklı konfigürasyonları ile ilgili çalışmalarımız yoğun olarak devam ediyor. Ejder Yalçın da zırhlı ambulans versiyonu ile dünyanın tercihi olmaya devam edecek.”

İlginizi çekebilir

Bir uçak ile drone çarpışırsa ne olur?