reklamı kapat

POPÜLER

2022 Renault Master E-Tech

Elektrikli Renault Master için menzili önemli oranda iyileştiren batarya hamlesi

2022 model yılıyla birlikte işlevsel güncellemeler alan elektrikli Renault Master, daha kullanışlı seviyeye geliyor.

Binek tarafta oldukça hareketli günler geçiren Renault, elektrik gücünün geleceğiyle birlikte günümüz dinamiklerine da odaklanmaya devam ediyor. Ürün gamında olan modeller için 2022 ile birlikte menzil tarafında iyileşme adımına giren Fransız üreticinin bu operasyonuna dahil olan son isim de Master oldu. Ticari dünyanın önemli oyuncularından olan Master’ın elektrikli versiyonunda önemli bir batarya değişimine giden marka, bu sayede yaklaşık yüzde 70 gibi bir menzil artışını kullanıcılara sunuyor. 33 kWh kapasiteli ünitenin yerine gelen 52 kWh’lik yeni paketle birlikte elektrikli Renault Master için menzil değeri 120 kilometreden 203 kilometreye geliyor.

2022 Renault Master E-Tech daha yetenekli batarya ile geliyor

E-Tech rozetiyle satışa sunulan yeni Master ile birlikte değişimin temel noktasındaki bataryada daha teknolojik bir yapının sunulduğunu söyleyebiliriz. Ebat olarak bakıldığında araçta aynı oranda yer kaplayan ünite, bu rağmen çok daha yüksek menzile olanak tanıyor. Ek olarak hızlı şarj desteğinde de iyileşme söz konusu. Daha teknolojik elemanların kullanıldığı sistem sayesinde 22 kW’lık kaynak üzerinden yüzde 20’den yüzde 80 seviyesine 1,5 saatte gelinebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Batarya ile birlikte elektrikli Master’ın rejenerasyon sistemi, sürtünmesi daha düşük olan lastikleri ve ECO sürüş modu gibi yenilikleri de kullanıcı deneyiminde fark yaratacak gibi görünüyor. Aracın motorunda ise herhangi bir revizyon yapılmadığını söylemek mümkün. 78 PS güç ve 210 Nm tork üreten bu motorla birlikte aracın 3,5 tona kadar yük çekiş desteği söz konusu. Master E-Tech’in maksimum yükleme kapasitesi ise 1,664 kilogram. En baz versiyonunda standart olarak klima, arka park sensörü, yokuş kalkış ve otomatik far asistanı gibi donanımların sunulduğu yeni modelin Avrupa satışları önümüzdeki aydan itibaren başlayacak.