reklamı kapat

POPÜLER

FIFA 23

FIFA 23 için ilk resmi video paylaşımı yapıldı [İzle]

Electronic Arts tarafından geliştirilen ve büyük bir kitle tarafından merakla beklenen FIFA 23 için ilk resmi video paylaşımı yapıldı.

Electronic Arts imzalı FIFA 23, 30 Eylül tarihinde PC, Xbox, PlayStation ve bulut temelli Stadia üzerinden oynanabilir olacak. Yeni futbol oyunu bu sefer sevindirici şekilde kadın futbolculara daha fazla odaklanacak. Uluslararası kadın futbol takımlarını 2016 yılından beri bünyesinde barındıran oyun, 2023 sürümüyle İngiltere ve Fransa merkezli kadın futbol kulüplerini ve sporcuları da oynanabilir hale getirecek. 2022 Qatar Dünya Kupası ve 2023 Australia/New Zealand Dünya Kupası merkezli takım ile içerikleri de beraberinde getirecek olan sürüm, EA’in açıklamasına göre HyperMotion2 teknolojisi ile hiç olmadığı kadar gerçekçi bir oyun deneyimi sunacak.

Yapılan açıklamaya göre HyperMotion2 teknolojisi hareket yakalama sürecine yapay zekayı / makine öğrenmeyi dahil ediyor ve bu temelde işlenen animasyonlar daha gerçekçi ve pürüzsüz bir deneyin getiriyor. Birçok oyuncuyu sevindirecek şekilde çapraz platform desteği ile gelen FIFA 23, alana bir kez daha devasa yenilikler getirmeyecek ancak yine de milyonlarca fan tarafından satın alınacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada Electronic Arts “FIFA” ismini önümüzdeki yıl bırakıyor. Firmanın bir sonraki yılın sonunda gelecek yeni futbol oyununda direkt olarak “EA SPORTS FC” adı kullanılacak. Artık FIFA ismi özelinde lisans ödemek istemeyen firma, Premier League, MLS, La Liga, Bundesliga ve Serie A gibi liglerin lisanslarını ise elinde tutmaya devam edecek. Yani yeni oyunda her şey yine resmi olarak şimdi olduğu gibi karşımıza çıkacak.

FIFA 23 yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı