reklamı kapat

POPÜLER

Peugeot coronavirüs

Peugeot, Citroen ve Opel fabrikalarında Coronavirüs odaklı kapatmalar

Avrupa’nın en büyük ikinci otomobil üreticisi konumunda olan PSA grubu, Peugeot ve Citroen başta olmak üzere tüm markalarının tesislerini Coronavirüs salgını sebebiyle kapatıyor.

Fiat-Chrysler ve Volkswagen gibi dünyanın en büyük otomobil üreticilerinin Coronavirüs odaklı aldıkları kapatma kararlarının ardı arkası kesilmiyor. Özellikle Avrupa’da ciddi bir boyut alan salgının ilerlemesi hızla devam ederken, markalar da tedbir amaçlı olarak operasyonlarına ara veriyor. Kısa süre önce yapılan resmi açıklamayla birlikte sürece dahil olan Peugeot, Citroen, DS ve Opel‘in içerisinde bulunduğu PSA grubu, 27 Mart‘a kadar tüm üretim tesislerini kapatma kararı aldı. Kademeli olarak departman departman şeklinde uygulanacak olan kapanışlar 16 Mart itibarıyla firmanın Fransa’daki Mulhouse tesisinde ve İspanya’daki Madrid üretim tesisinde gerçekleştiriliyor. İngiltere Luton’da yer alan Vauxhall fabrikası ve Slovakya’da yer alan Trnava Fabrikası da bu hafta içerisinde üretime kapanacak önemli tesisler arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PSA grubu, Peugeot ve Citroen dışında tüm markalar için ciddi önlemler alıyor

Grup tarafından yapılan açıklamanın detayları şu şekilde; “Üretim tesislerine yakın ciddi Coronavirüs vakalarında son günlerinde gözlenen hızlanma, tedarikçilerden kaynaklanan kesintiler ve otomobil pazarlarındaki ani düşüş nedeniyle, 27 Mart’a kadar araç üretim tesislerinin kapatılmasına karar verildi. Bahsi geçen bölgelerdeki site yönetim ekipleri, yerel olarak kapatma prosedürlerini uygulayacak. PSA olarak sağlık otoritelerinin önerilerine uyma konusunda oldukça hassas bir süreç yürütüyor. Bu tarz adımlar virüsün yayılmasını önlemek için en iyi koruma yolu.

İlginizi çekebilir

2020 Seat Leon merak edilen özellikleriyle detaylandı