reklamı kapat

POPÜLER

Toyota Corolla Koronavirüs

Toyota Türkiye cephesinden üretim hakkında kritik açıklama

Türk otomotiv sektörünün öncü kuruluşlarından Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Sakarya’da bulunan fabrikası için önemli bir duyuru yaptı.

Japon otomotiv devi, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (COVID-19) salgını ile ilgili çalışanların sağlığına yönelik tedbirler kapsamında Sakarya’da bulunan fabrikada üretim faaliyetlerini 21 Mart-5 Nisan tarihleri arası durdurma kararı aldı. Çalışan sağlığını birinci önceliği olarak gören Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Sağlık Bakanlığının kamuoyuna duyurduğu koronavirüsün yayılmaması yönündeki tavsiyeleri doğrultusunda, iş ve toplumsal sağlığı desteklemek amacıyla tedbirler almaya devam ediyor. Bu kapsamda iş güvenliği kültürünü benimseyen ve bunu kurumsal bir değer olarak gören şirket, çalışanlarının sağlığını güvence altına alma konusunda en üst düzeyde hassasiyet göstererek 2 hafta süreyle üretime ara veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toyota Türkiye durumu yakından izliyor

Elbette bu durumdan etkilenen tek üretici Japon devi değil. Bir aydan uzun bir süre boyunca otomotiv sektörüne ait üretim durdurma veya aksıya alma haberlerini paylaşıyoruz. Öncelikli olarak Çin ve çevresindeki üretimi durduran şirketler daha sonrasında hem hastalığın tüm dünyaya yayılması hem de yaşanan tedarik sorunları nedeni ile küresel anlamda bir önlem almaya başlamıştı. Bunlardan biri de doğal olarak Toyota oldu. Önceki yıllarda sergilediği üretim ve ihracat performansını arttırmayı hedefleyen Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, belirtilen süre sonunda oluşacak durumu gözden geçirerek üretim faaliyetlerini sürdürmeyi hedefliyor. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Bisikletle SUV’yi harmanlayan Karoq Velo