reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen coronavirüs

Coronavirüs kapatmalarına Volkswagen de eklendi; Avrupa için kapsamlı duyuru

Avrupa’nın en büyük otomobil üreticisi konumunda olan Volkswagen, diğer markaların da attığı coronavirüs adımını nihayet resmen duyurdu.

Son olarak hafta başında Ford üzerinden karşımıza çıkan Coronavirüs odaklı otomobil fabrikalarını kapatma kararlarına Avrupa’nın en büyük üreticisi de dahil oluyor. Türkiye’de de artık etkilerini ciddi şekilde göstermeye başlayan salgının önüne geçmek adına kapsamlı bir adım atan Volkswagen Avrupa’daki tüm yükse kapasiteli tesisini geçisi süreyle kapatıyor. PSA ve Fiat Chrysler gibi önemli grupların ardından atılan bu önemli hamle, pazar içerisindeki önemli ülkeleri içerisine alıyor. Yapılan planlama gereği; İtalya, Portekiz, Slovakya ve İspanya‘daki fabrikalar bu hafta kapatılacak. Salgının beraberinde getirdiği belirsizliğin ve etkilerinin şu aşamada tahmin edilemeyeceğini ifade eden marka sözcüleri, ekonomik tabloyu da şu aşamada ikinci plana atmış durumda.

Volkswagen

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ve diğer üreticiler için bilinmezlik süreci

Süreçle ilgili açıklamalarda bununan İcra Kurulu Başkanı Herbert Diess; “2020 tüm piyasadaki üreticilerde görüleceği gibi bizim için de çok zor bir yıl olacak. Korona salgını bize bilinmeyen operasyonel ve finansal zorluklar sunuyor. Aynı zamanda sürdürülebilir ekonomik etkiler konusunda da ciddi endişeler var” ifadelerine yer verdi. Volkswagen; Seat ve Skoda gibi grup içerisinde önemli isimlerin tesislerinin yer aldığı İspanya, Portekiz, Slovakya’daki fabrikalarının yanında Lamborghini ve Ducati tesislerinde de bu hafta bitmeden üretimi durduracak.