reklamı kapat

POPÜLER

Dacia coronavirüs

Dacia da Coronavirüs listesine eklendi; işte resmi açıklama

Küresel bazda devam eden fabrika kapatma hamlelerine Dacia da resmen eklendi. Romanya merkezli üretici, ülkesinde üretime ara veriyor.

Faaliyet gösteren tüm küresel endüstrilerde olduğu gibi otomobil dünyası da Coronavirüs (koronavirüs) salgınıdan üzerine düşen payı aldı. Son bir hafta içerisinde Fiat-Chrysler, Volkswagen, General Motors ve Peugeot-Citroen gibi grupların farklı ülkelerde yer alan fabrikalarını kapatma kararları birbiri ardını izledi. Bu üreticiler arasında yer alan Renault da konuyla ilgili ciddi adımlar atıyor. Grubun Romanya merkezli üreticisi Dacia, salgın olaylarının patlak vermesi nedeniyle 5 Nisan’a kadar Mioveni fabrikasında üretimini durduracağını açıkladı. Şirket, Bükreş’in kuzeyinde yer alan tesisteki yaklaşık 14.000 çalışanı ücretli izne gönderecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dacia süreci takip ediyor

Marka tarafından kısa süre önce yapılan açıklamada; “Dacia olarak süreci dikkatle takip ediyoruz. Kriz sona erdikten sonra ticari operasyonların sorunsuz şekilde devam edeceğini düşünüyoruz. Bu süreç içerisinde ortaya çıkan talebin karşılanması için de uygun önlemler alınacak.” ifadelerine yer verildi. Romanya’da gözlemlenen 246 Coronavirüs (koronavirüs) vakasının ardından yerel hükümetin pazartesi günü olağanüstü hal ilan etmişti. Her türlü kurumun teyakkuzda olduğu ülkede, şimdilik herhangi bir ölüm haberinin alınmamasıysa sevindirici detaylar arasında. Açıklamanın ardından kapılarını kapatan Mioveni fabrikası, Türkiye ve Avrupa’da ciddi pazar payına sahip olan Duster’ın da üretim bandının yer aldığı tesislerin başında geliyor. Tesis sadece 2018’de yaklaşık 335.000 araç üretmişti. Renault grubu Fas’ta, Dacia modelleri üreten iki fabrikada da üretimi askıya aldı.

İlginizi çekebilir

2020 Renalt Captur tanıtıldı! İşte bilmeniz gerekenler