reklamı kapat

POPÜLER

Romanya’dan sevgilerle; özel üretim Dacia Duster Pickup ile tanışın

Romanya merkezli tasarım ve modifikasyon şirketi tarafından geliştirilen Dacia Duster Pickup, dört sene sonra yeni heyecanı gözler önüne serdi.

Türkiye’de olduğu gibi satışa sunulduğu diğer pazarların da sevilen isimlerinden birisi olan Dacia Duster, bunun nimetlerini modifikasyon projeleri üzerinden de topluyor. Bağımsız garajların ortaya koyduğu değişimler üzerinden aralıklarla gündeme gelen Duster ile ilgili bir ilk ise 2014 yılında gerçekleşmişti. Romanya merkezli geliştirici Romturingia tarafından pickup olarak tasarlanarak büyük ilgi gören model için yeni jenerasyonla birlikte yeni beklentiler de yeniden oluşmaya başlamıştı. Arazi lastikleri ve çeşitli gövde değişimleriyle arazi kabiliyetleri artırılmış bir yapı üzerinden oluşan bu beklentiler, Romturingia ekibinin tekrar gündem gelmesiyle birlikte yine pickup projesine yöneldi. Şu anda karşımıza duran prototiple birlikte bu beklentilerin cevabını da resmi olarak almış bulunuyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Üretimi belli değil

Geçtiğimiz ay içerisinde düzenlenen Hannover Ticari Araç Fuarı’nda projenin ilk ipuçlarını veren geliştirme ekibi, sınırlı üretim adetleriyle otomobili hazır hale getirmiş durumda. Arka yatak bölümündeki işçiliğine bakıldığında Dacia’nın kendi fabrikasından çıkmış bir özenin varlığını hissediyoruz aslında. Kaputunun altında herhangi bir değişimin var olmadığını da detaylar arasında ön plana çıkarmakta fayda var. 1,5 litrelik dizel makineli versiyon üzerine şekillenen pickup, 110 beygir güç ve dört tekerlekten çekiş sistemiyle asfalta iniyor. Şimdilik üretim ve satış süreciyle ilgili herhangi bir planlama bilgisinin paylaşılmadığı projeyle ilgilş düşüncelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.