reklamı kapat

POPÜLER

Dacia Duster için Almanya’dan gelen modifikasyon dokunuşları [Galeri]

Delta tarafından son nesil Dacia Duster için piyasaya sunulan geliştirme parçaları, karakter ve işlevselliğe olumlu katkı yapacak nitelikte.

Dacia Duster ülkemizin en popüler modellerinden biri olmakla birlikte bu istikrarını yurt dışı pazarında da sürdürüyor. Makyajlanan yeni versiyonla da bunu devam ettirmeyi başaran model için hal böyle olunca ikinci parti seçenekler de evrenin sınırlarını zorlayacak çeşitlilikte. Bu parçalar arasından bu seferki dokunuş ise Almanya merkezli geliştirici Delta‘dan gelmiş durumda. Geçtiğimiz süreçte Volkswagen Amarok başta olmak üzere arazi araçları için benzer geliştirme kitleri sunan Delta, Duster’ın niteliklerini güçlendirecek bölümleri bütçe dostu fiyatlarla kullanıcılara sunma iddiasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan bölümler

Delta’nun sunduğu paket hepimizin tahmin edebileceği gibi aracın arazi kabiliyetini artırmaya odaklanıyor. Bunun için olmazsa olmazlardan lastiklerde 215/70R16 ebatlı BF Goodrich All-Terrain serisi karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte tasarımları markaya ait olan farklı jant seçeneklerini araca dahil etmek mümkün. Bununla birlikte gövdeye entegre edilebilen parçalar ise; ön bölümdeki koruma demiri, metal tavan bagajı, PIAA imzalı ek ışıklandırmalar üzerinden değerlendirilebilir. Her şeyin dahil olmasıyla birlikte arazi limitlerini artıracak kullanıcılar için koruma önlemleri de Delta’nın paketi içerisinde yer alıyor. Alt bölümde meydana gelebilecek bir hasarın önüne geçmek adına şanzıman ve diğer aktarma organlarını koruyan alüminyum bir koruma levhasının kullanıldığını görüyoruz. Tabi ki 30 milimetrelik yükseltme kitiyle birlikte bu koruma daha da anlamlı bir hal kazanıyor. bu donanımlar için paylaşılam fiyatlarsa şu şekilde;

Lastik seti – 1.790 euro
Tavan taşıyıcısı – 798 euro
Yükseltme kiti – 450 euro
Vinç (2 tona kadar) – 1.178 euro
Işık seçenekleri – 300 – 950 euro

İlgili video

Dacia Duster çarpışma testi