reklamı kapat

POPÜLER

Dacia Duster

Dacia Duster özel versiyonuyla Papa’nın “makam aracı” oldu

Markasının İtalya departmanı üzerinden teslimatı gerçekleştirilen Dacia Duster Popemobile, birkaç özel dokunuşla standartlarından ayrılıyor.

Fiyat/performans denildiğinde akıllara gelen ilk araçlardan birisi olan Dacia Duster, bugün tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’nin de en sevilenleri arasında. Satış adetlerine bakıldığında da bunu çok net bir şekilde gördüğümüz Duster, markasının İtalya departmanı tarafından daha önce hiç görmediğimiz bir görev için özel olarak hazırlandı. Popemobile olarak bildiğimiz ve Papa’nın farklı organizasyonlarda kullandığı araçlardan birisi olarak envantere eklenen Duster, daha önceki araçlarda gördüğümüz gibi beyaz rengiyle karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen özel bir etkinlikle teslim edilen aracın geliştirme süreciyse Dacia içerisindeki bir departman tarafından gerçekleştirildiğini de belirtmeden geçmeyelim.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dacia Duster, Papa için özel tasarlandı

Aracı standart versiyonlardan ayıran temel özellik aslında fotoğraflarda gördüğümüz tavan yapısı. Papa’nın etkinlik sırasında halkı selamlaması için diğer tüm Popemobile modellerinde olduğu gibi tasarlanan bu bölümle birlikte aracın bu bölümünün sökülebilir yapıda oluşu da dikkat çekiyor. Ek olarak Duster’ın yükseklik değerinin 30 milimetre aşağıya çekilmiş olması da, araca erişimin kolaylaştırılması adına yapılmış bir hamle olarak değerlendiriliyor. geçtiğimiz Ağustos ayı itibarıyla Avrupa’nın en çok satan ikinci otomobili olarak kayıtlara geçen Duster’ın bu özel versiyonuyla birlikte çok daha fazla göz önünde olacağına hiç şüphe yok. Vatikan envanterindeki en ikonik Popemobile’ın Mercedes G-Serisi olduğunu da hatırlatmadan yazıyı sonlandırmayalım.

İlginizi çekebilir

Duster çarpışma testi