reklamı kapat

POPÜLER

Dacia Duster
Renault ve Dacia,

Dacia Duster açıklanan yeni rakamlarla Avrupa pazarında zirveye oynama iddiasında!

Ağustos ayı başlı olarak açıklanan Avrupa satış rakamlarında, Dacia Duster ve Volkswagen T-Roc isimlerinin ivmelenmesi dikkat çekti.

Hafta içerisinde Türkiye pazarında kavuştuğu yeni motor seçenekleriyle gündemimizde olan Dacia Duster için her zaman markanın amiral gemisi benzetmesini yapmaktan çekinmiyoruz. Satış adetlerine bakıldığında ipi ilk sırada göğüsleyen ve Sandero ile birlikte önemli bir pay sahibi olan Duster, sadece ülkemizde değil Avrupa pazarında da benzer bir ivmeye sahip. Nitekim Jato Dynamics tarafından paylaşılan Ağustos ayı verilerine baktığımızda, aracın Avrupa’nın en çok satan 5 otomobili arasında kendisine yer bulduğunu görüyoruz. Çok fazla mütevazı olmamak da gerekirse, Duster ismi Volkswagen Golf’ün ardından 19.451 adetle ikinci sıraya ambargo koymuş durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dacia Duster satış oranları yükseliyor

Açıklanan tabloda gözlerimizi biraz daha detaya indirgediğimiz zaman yüzdelik paydada da Duster için önemli bir iyileşme gözümüzden kaçmıyor. İstatistiklere göre payını yaklaşık yüzde 10 oranında artırmış bir isim karşımızda duruyor. İlk sıradaki Golf’ün yüzde 23 kayıp yaşamasına rağmen 26.411 adet satmış olması da ayrıca konuşulması gereken noktalar arasında. Yine aileye yeni katılan isimlerden birisi olan kompakt crossover modeli T-Roc‘un da ivmelenmesi umut verici. Rakamlara bakıldığında üçüncü sırayı 18.262 adetle alan T-Roc’ın yüzde 28,7 gibi çok ciddi bir ivme yakaladığı görünüyor. Listede yer alan Polo, Clio ve Tiguan gibi isimlerde yüzde 21 ile yüzde 36 arası düşüş görülürken, Opel Corsa’nın payını yüzde 21,3 artırarak 14.300 adet satması da önümüzdeki sürece ışık tutacak nitelikte.

İlginizi çekebilir

Volkswagen T-Roc R