reklamı kapat

POPÜLER

Dacia Duster pick-up
Dacia Duster Pikap

Bir hayal gerçek oluyor: Dacia Duster pick-up

Bütçe otomobili olarak tabir edilen uygun fiyatlı araçlar üreten Dacia, yeni bir karoser tipi daha sunmaya hazırlanıyor. Markanın kompakt SUV sınıfındaki başarılı temsilcisi üzerine geliştirilen Dacia Duster pick-up modelinin üretim takvimiyle ilgili haberler gelmeye başladı.

Aslında bu bir ilk değil. Duster baz alınarak geliştirilen ve Güney Amerika pazarında Renault logosuyla sunulan Duster Oroch isminde çift kabin bir pikap modeli zaten bulunuyor, ancak bu model Renault ürün gamına ait. Burada gördüğünüz araç ise hem bir Dacia modeli olarak sunulacak hem de daha ekonomik ve iş odaklı olacak. Romanyalı karoser üreticisi Romturinga’nın Hannover Ticari Araç Fuarı’nda sergilediği prototip otomobil, Duster pick-Up konusunda fikir sahibi olmamızı sağlıyor. Heyecanla beklenen Dacia Duster pick-up modelinin 2019 yılında tanıtılmasına şu an için kesin gözüyle bakılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tek kabinli olarak üretilmesi planlanılan araçta Duster’ın mevcut motor seçenekleri kullanılacak. Romanya pazarında bu yılın sonunda satışa sunulması beklenen pick-up modelinin talebe bağlı olarak Avrupa genelinde de satılma ihtimali bulunuyor.

İlgili video

Dacia Duster çarpışma testi