reklamı kapat

POPÜLER

Renault Duster cephesine şok; NCAP güvenlik testinden "0" yıldız

Brezilya üretimi Renault Duster için Latin NCAP güvenlik testinden “0” yıldız derecelendirmesi

Latin Amerika pazarı odağında üretilen Renault Duster, Latin NCAP testinde karşılaşılan sızıntı sebebiyle 0 yıldızla derecelendirildi.

Bazı bölgelerde Renault amblemi ile satılan Duster’ın Brezilya üretimi versiyonu girdiği Latin NCAP testinde beklenmedik bir hatayla gündeme geldi. Latin NCAP testlerine giren Brezilya üretimi model sıfır yıldızla derecelendirildi. Bunun sebebi olarak ise ön çarpışma testleri sorası gerçekleşen yakıt sızıntısı gösterildi. Aynı şekilde yandan çarpışma testleri sırasında da araç takla atarak büyük bir eksi puan aldı. Türkiye’de ve diğer Avrupa bölgelerinde satışa sunulan Dacia Duster’ın ise Romanya üretimi olduğunu, bu versiyonun Euro NCAP testlerinde üç yıldızla derecelendirildiğini de belirtmeden geçmeyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yenilenen Dacia Duster ülkemizde satışa sunulmuştu

Renk paletine yeni “Arizona Turuncu” adı verilen dikkat çekici bir seçenek eklenen Duster, daha çağdaş bir tasarıma kavuşuyor. Tasarımdaki değişim, daha gelişmiş bir aerodinamik yapıyla verimliliğe katkı sağlıyor. Yeni Duster, ilk kez Sandero ailesinde kullanılan Dacia marka kimliğinin tasarım unsurlarından yararlanıyor. Ön ve arka farlarda bulunan Y şeklindeki LED ışık imzası, ilk bakışta dikkat çekiyor. Krom görünümlü ön ızgaradaki 3 boyutlu kabartmalar ise farlarla modern bir bütünlük sağlayarak Duster’ın güçlü karakterine katkıda bulunuyor.

Ön arka koruma kızakları, yan aynalar ve çift renkli tavan barlarındaki krom detaylar da dış tasarımda bütünlük sağlıyor. Makyajlı versiyon LED ön sinyal farlarıyla donatılan ilk Dacia modeli olma özelliğini taşıyor. Bu teknoloji aynı zamanda kısa farlar ve plaka aydınlatmalarında da kullanılıyor.

İlginizi çekebilir

Dacia’nın ilk elektrikli otomobili Spring Electric ile tanışın