reklamı kapat

POPÜLER

Dacia Duster Euro NCAP

Dacia yöneticisinden “düşük Euro NCAP sonuçları” ile ilgili önemli açıklamalar

Münih Otomobil Fuarı’nda Jogger modeliyle dikkatleri üzerine çeken Dacia, yönetim katından gelen Euro NCAP açıklamalarıyla bakış açısını net şekilde ortaya koydu.

Renault grubunun yeni dönem yatırımlarıyla birlikte ürün gamında sıçrama yapmaya başlayan Dacia, logosu da dahil olmak üzere kapsamlı bir dönüşüm sürecinde. Yeni nesil Sandero ailesiyle başlayan tasarım karakterini son olarak Jogger modeliyle yeni bir boyuta taşıyan Romanya merkezli üretici, oluşturacağı güncel ürün gamında da erişilebilir fiyat stratejisini ön planda tutmak istiyor. Münih Otomobil Fuarı’nın katılımcılarından birisi olan Dacia’nın Ürün Sorumlusu Andreea Guinea, markasının tartışma yaratan Euro NCAP sonuçlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Şu sıralar Brezilya üretimi Duster’ın Latin NCAP testlerinde “sıfır yıldız” derecelendirmesiyle dikkatlerin üzerinde olduğu markanın, Avrupa tarafı için böyle bir sonucun söz konusu olmayacağının vurgusu bu açıklamalar kapsamında bir kez daha yinelendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Dacia olarak Euro NCAP yıldızlarının peşinde değiliz”

Fuarda Autocar‘a konuşan Andreea Guinea, kullanıcıların otomobillere gereksiz özellikler için para ödemek istemediklerini ifade ederek açıklamalarında; “Doğrusunu söylemek gerekirse biz marka olarak Euro NCAP’te yıldızların peşinde değiliz. Bu testlerde yeni kurallar gereği beş yıldız almanız için aracınızda çok fazla elektronik asistan desteğini ve kameraları standart olarak sunmanız gerekiyor. Tüm bunlar otomobilin fiyatını önemli oranda yukarı çeken ve pek çoğu gerçekten ihtiyacımız olmayan donanımlar. Bizim kullanıcılarımız bunları gerçek anlamda talep eden ve kullanmak isteyen bir kitle içerisinde değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Beş yıldız alan otomobiller bazen kullanıcıların kafasını karıştıran cihazları da beraberinde getiriyor. Bunların kullanışlılıktan uzak olanları da var. Açıkçası şu anda sahip olduğumuz ve sunduğumuz araçlardan marka olarak memnunuz. Güncel ürün gamımızda kullanıcı ve yolcular için güvenlik standartlarının artırıldığını da çok net bir şekilde söyleyebilirim. Önümüzdeki süreçte de Dacia otomobillerinde gerçekten gerekli olmayan, fayda sağlamayan ve buna rağmen fiyatları artıran hiçbir teknolojiye yer vermeyeye devam edeceğiz.
” şeklinde konuştu. Kısa süre önce makyajlı versiyonuyla Türkiye satışları başlayan Duster, makyaj öncesinde Euro NCAP’ten üç yıldız almıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Dacia’nın ilk elektrikli otomobili Spring Electric ile tanışın