reklamı kapat

POPÜLER

Dacia Jogger

Dacia Jogger, markasının ilk hibrit otomobili olacak; yüzde 40 az tüketimle geliyor

Geleneksel motorlara göre yüzde 40’a varan yakıt tasarrufu iddiasını taşıyan Dacia Jogger hibrit, 2023’te satışa sunulacak.

Dacia’nın Logan ailesi yerine getirmeye hazırlandığı yeni ürün grubu Jogger ile bugün resmi olarak tanıştık. Kaynaklardan gönderilen detaylı fotoğraf ve teknik detaylarla dijital bazda bir tanıtımı yapılan model, crossover dinamikler sunan Extreme versiyonuyla büyük ilgi toplayacak gibi görünüyor. 2022’nin şubat ayından itibaren kademeli olarak satış sürecine başlanacağı açıklanan Dacia Jogger, markası için bir ilki de beraberinde getirecek. Uzun süredir hibrit motor kombinasyonuyla ilgili kendisinden beklenti içerisinde olduğumuz Dacia, Jogger ile birlikte nihayet bu seçeneği de sunmaya başlayacak. Dacia’nın ilk hibrit modeli olacak Jogger’ın bu kombinasyonu ise maalesef öncelikli listesinde değil. Resmi kaynaklarda hibrit Jogger’ın 2023 içerisinde satışa sunulacağını doğruladı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dacia Jogger hibrit saf elektrikli sürüş moduyla geliyor

2023 yılında satışa sunulacak olmasına rağmen hibrit teknolojisine sahip ilk Dacia modeli Jogger için pek çok teknik detay paylaşılmış durumda. Piyasadaki en uygun fiyatlı 7 koltuklu hibrit otomobil rozetiyle satışa sunulacak olan versiyonda 1,6 litrelik benzinli motor temeli oluşturacak. Bu motora bir adet elektrikli motor ve ve bir yüksek voltajlı marş motoru olmak üzere iki elektromotor ve çok modlu debriyajsız bir transfer kutusundan eşlik edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

1,2 kWh (230V) kapasiteli batarya sisteminde rejeneratif fren sistemi sayesinde enerjisi geri-kazanım verimliliği de üst planda olacak. Dacia bu sistem sayesinde şehir içi kullanımlarında yüzde 80 oranında tamamen elektrikli sürüşe imkan tanıyor ve böylece aynı hacimdeki standart benzinli motora göre yüzde 40’a varan yakıt tasarrufunun yakalanabildiğinin altını çiziyor. Sürüş modları arasında otomatik olarak geçiş yapan sistem sayesinde sürüş keyfi ve enerji performansı otomatik optimize edilecej. Yeni Jogger ile ilgili tüm detaylı özelliklere haberimizden ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Dacia’nın ilk elektrikli otomobili Spring Electric ile tanışın