reklamı kapat

POPÜLER

Dacia Jogger

Dacia Jogger; merakla beklenen model için yurt dışı fiyatları göründü

Tanıtımıyla birlikte ilgi odağı olmayı başaran Dacia Jogger, resmiyet kazanmaya başlayan fiyatlarıyla erişilebilirlik konusunda yine başarılı noktada.

Dacia’nın Lodgy yerine ürün gamına ekleyerek yeni bir sayfa açmaya hazırlandığı Jogger ile tanışmamızın üzerinden üç ay geçti. Markanın güncel tasarım karakterinin SW gövde tipiyle başarılı şekilde harmanlanmasından doğan Jogger, 7 kişilik olarak tercih edilebilecek olmasıyla da pazara bambaşka bir soluk getirecek. Erişilebilirlik felsefesinin çerçevesinde şekillenen dinamikleriyle yine fiyat/performans bazında yüksek bir derecelendirme vadeden model için artık fiyatlar da görünmeye başladı. Birleşik Krallık tararında sipariş alımlarının başlandığı duyurulan Dacia Jogger, buna paralel olarak açıklanan fiyatlarıyla bölgenin en ucuz 7 kişilik modeli rozetini de beraberinde getiriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dacia Jogger üç donanım versiyonuyla geliyor

Markanın Birleşik Krallık operasyonu tarafından paylaşılan detaylara baktığımızda, Jogger için üç farklı donanım paketinin tercih listesinde olduğunu görüyoruz. Essential, Comfort ve Extreme olarak isimlendirilen bu versiyonların giriş seviyesi niteliğindeki Essential ile birlikte 14.995 sterliklik başlangıç fiyatı da resmiyet kazandı. Jogger ürün gamının fiyatları Comfort paketiyle birlikte 16.695 sterlin, Extreme ile ise 17.395 sterline kadar yükselebiliyor. Jogger’ın motor seçeneklerinde ise öncü olarak 1.0 litrelik üç silindirli turbo motor listede. 110 beygir güç ve 200 Nm tork üreten bu motor sonrasında 100 beygirlik güç üreten LPG’li ECO-G de karşımızda olacak. Jogger, kaputunun altında bir ilki barındırmasıyla da marka tarihin geçmeye hazırlanıyor. Hibrit dinamiklerde satışa sunulacak ilk Dacia otomobili niteliğindeki modelin bu versiyonu 2023 yılında satışa sunulacak. Jogger ile ilgili merak ettiğiniz detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Dacia’nın ilk elektrikli otomobili Spring Electric ile tanışın