reklamı kapat

POPÜLER

Fiat Egea Cross SW

Dacia Jogger’a erken rakip; Fiat Egea Station Wagon’a Cross imzası geliyor

Prototip versiyonu üzerinden kamuflajlı olarak kameralara yakalanan Fiat Egea Station Wagon, son dönemin modasına eşlik edecek.

Fiat’ın Linea sonrasında ürün gamına dahil ettiği Egea, Türkiye de dahil olmak üzere yurt dışında beklentileri aşan bir başarı yakaladı. Günümüz dinamiklerinde listelerinde en çok satanlarında zirveyi bırakmayan Egea ailesi, 2020’de geçirdiği makyaj sonrasında Cross versiyonuna kavuşmuştu. Fiyat/performans nitelikleri sayesinde kısa sürede Crossover/SUV segmentinde zirveye oturan Egea Cross sonrası marka içerisinden biraz da tahmin ettiğimiz bir hamlenin hayata geçirileceğini somut örnekle görmeye başlıyoruz. Dacia Jogger ile kullanıcıların dikkatini daha fazla çekmeye başlaması beklenen yerden yüksek station wagon formülünü getirecek olan Fiat Egea Cross SW, sokaklarda kameralara yakalandı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiat Egea Cross Station Wagon için teknik beklentiler

Cross imzasıyla birlikte Egea ailesine gelen görsel bazdaki değişimlerin aynı şekilde SW gövde tipi için de uygulanacağını şu aşamada söyleyebiliyoruz. Tamponlar ve diğer gövde panellerinde yapılan ve arazi karakterini vurgulayan değişimlerle birlikte jant tasarımlarının da versiyonu güçlendirici elementler arasında olmasını bekliyoruz. Bununla birlikte en ayırt edici parça ise 40 milimetreye kadar fark yaratan yerden yükseklik artışı olacak. Kaputun altında ise halihazırda satışta olan motorların birebir şekilde yansıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor. bu kapsamda 1.0 litrelik benzinli motorla birlikte 1,3 ve 1,6 litrelik Multijet dizel üniteleri listeye yazabiliriz. 2022 içerisinde satışa sunulması beklenen modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR