reklamı kapat

POPÜLER

2022 Fiat Egea Cross Wagon

Yarım günde tükendi; Fiat Egea Cross Wagon için dikkat çeken açıklamalar

Fiat Egea Cross Wagon hakkında elde edilen ilk sonuçları paylaşan Marka Direktörü Altan Aytaç, modelin geleceğinden umutlu.

Fiat Egea ailesinin son birkaç yılda donanım bazında dikkat çeken yükselişinin gövde tarafına da yansıtılmasıyla, 2022’den itibaren masada çok ciddi bir yelpaze oluştu. 2021’deki Cross hamlesiyle beklentileri aşan bir satış başarısı yakalayan ailede bu yıl gövde ile birlikte motor tarafında da ciddi yenilikler kullanıcılara sunuluyor. Ocak ayı itibarıyla duyurusu gerçekleştirilen Fiat Egea Cross Wagon da şüphesiz bu yenilikler arasında en dikkat çekenler arasında. Station Wagon pazarının Türkiye’de çok ufak bir pay almasına rağmen Fiat Türkiye’nin kararlılıkla bu gövde tipine Cross rozetini getirmesi görünüşe göre ilk aşamada karşılını almış durumda. Özel bir etkinlik kapsamında bir araya geldiğimiz Marka Direktörü Altan Aytaç, Cross Wagon’un açılan stoklarının kısa sürede tükendiğini ifade etti.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiat Egea Cross Wagon ile markanın bu gövde tipindeki ısrarı devam edecek

Versiyonla ilgili sorularımızı yanıtlayan Altan Aytaç; “Cross versiyonunun 2021’de gerek satış gerekse ödül tarafında aldığı başarılar dikkat çekiyor. Bu yıl listeye eklediğimiz Cross Wagon da stoklara dahil etmemizin ardından kısa sürede tükendi. Burada yarım günlük bir süreçten bahsediyoruz ve bu ilgi önümüzdeki süreç için wagon gövde tipine olan ısrarımızın devam etmesine yardımcı olacak.” ifadelerine yer verdi. Mart ayıyla birlikte artık hibrit olarak da tercih edilebilecek olan Cross Wagon, yepyeni bir kullanıcı kitlesini Egea ailesine çekme potansiyeliyle de öne çıkıyor. 550 litrelik bagaj kapasitesi ve yüksek sürüş pozisyonu sunan gövde mimarisi ile outdoor aktivitelerini sevenler, kalabalık aileler ve hobi sahiplerinin radarına girecek olan modelde, en zengin güvenlik özelliklerini sunuluyor.