reklamı kapat

POPÜLER

LOG Spotify Tasarım

Sevilen Spotify Blend sistemine iki yeni özellik daha getirildi

Spotify, kullanıma sunduğu özellikleri geliştirmeye devam ediyor. Bu sefer Spotify Blend için gelen iki farklı yenilik gündemde.

Çevrimiçi müzik pazarının lideri konumunda yer alan Spotify, bugünden itibaren kullanıcıların, müzik aracılığıyla arkadaşları, aileleri ve hatta sanatçılarla bağlantı kurmaları için daha fazla seçenek sunan iki yeni özellikle Spotify Blend ailesini genişletiyor. Yapılan resmî açıklamada müzik aracılığıyla bağlanmanın en zahmetsiz ve hızlı yolu olarak tanıtılan Blend, firmaya göre her gün güncelleniyor ve ortak dinleme deneyimini neredeyse ‘oynat’ tuşuna basmak kadar kolay hale getiriyor. Önceden, kullanıcılar tek seferde yalnızca bir arkadaşları veya aile üyelerinden biriyle Blend yapabiliyordu. Bugünden itibaren ise Spotify’da kullanıcılar artık Blend özelliği ile şunları da yapabilecek:

“-10’a varan kişiyle Blend çalma listesi oluşturarak tüm kişilerin zevklerini birleştiren bu özel çalma listesinin keyfini çıkarın.

BTSCharli XCXKacey MusgravesLauvMegan Thee StallionMimi WebbTai VerdesXamã ve sevdiğiniz diğer sanatçılarla Blend yapın.

-Artık en sevdiğiniz sanatçılardan bazıları ile müzik zevklerinizi sadece sizin için hazırlanmış tek bir ortak çalma listesinde birleştirebilirsiniz. Kullanıcılar ayrıca söz konusu bu sanatçılarla zevklerinin ne kadar uyuştuğunu eşleşme puanları ile gösteren bir paylaşım kartına da sahip olacak. Bunlar, kullanıcının dinleme tercihlerini sanatçıyla karşılaştırarak görmesine olanak tanımakla beraber, doğrudan Instagram, Facebook, Snapchat veya Twitter üzerinden de paylaşılabiliyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Müziğin insanları bir araya getirdiğine inanıyoruz diyen Spotify, Blend özelliği ile dinleyicilerin de tam olarak bunu yapmasını sağlıyor. Kullanıcılarımızın birbirleriyle bağlantı kurmak için ne kadar istekli olduklarını biliyoruz diyen firma, alandaki liderliğini güçlü rakibi Apple Music’e kesinlikle kaptırmıyor.

Spotify Blend özelliği yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca