reklamı kapat

POPÜLER

Spotify Sadece Sen

Spotify “Sadece Sen” kampanyası başlattı; işte bilinmesi gerekenler

Spotify için yeni özellikler ve adımlar atılmaya devam ediliyor. Bu sefer “Sadece Sen” kampanyası başlatıldı. İşte bilinmesi gerekenler;

Şirket tarafından yapılan açıklamada bu dikkat çeken “Sadece Sen” kampanyası tam olarak şöyle tanımlandı:

“Spotify’daki 356 milyon kullanıcı için dinlemek her şeydir. Spotify’da 70 milyondan fazla şarkı ve 2,6 milyon podcast ile çok sayıda audio içeriği bulunuyor – ancak Sen Başka Dinlersin, bunu biliyoruz.

Tam da bu nedenle Spotify bugün, “Sadece Sen” çatısı altında global bir kampanya ile platform içi deneyim ve kişiselleştirilmiş çalma listeleri hayata geçiriyor.”

Yine firmaya göre Sadece Sen, Spotify kullanıcılarının nasıl dinlediğini gözler önüne seriyor ve Yılın Özeti’ndekine benzer bir şekilde kullanıcılara, çok sevecekleri paylaşılabilir bir deneyim sunuyor. Kullanıcılar ayrıca, Sadece Sen deneyimlerinin bir parçası olarak yeni kişiselleştirilmiş çalma listelerine de kavuşuyor.

Peki Sadece Sen uygulama içi deneyimiyle kullanıcılar neler keşfedecek? İşte verilen detaylar

  • -Müziğimin Yıldız Haritası: Müziğimin Yıldız Haritası, kullanıcıların dinledikleri sanatçılara dayanarak hayata geçirildi. Güneş Burcu: Son altı ayda en çok dinlediğiniz sanatçılar. Ay Burcu: Dinlediklerin arasında, senin duygusal ve hassas taraflarını en iyi gösteren sanatçı. Yükselen Burç: En yakın zamanda keşfettiğin sanatçı.
  • -Hayalimdeki Akşam Yemeği: Hayalindeki akşam yemeğine davet etmek istediğin üç sanatçı. Seçimini yaptıktan sonra Spotify, her bir sanatçı için ruh haline göre kişiselleştirilmiş Spotify Mix çalma listesi oluşturacak.
  • -Beni Anlatan Sanatçı İkilisi: Dinleme eğilimlerinle ilgili ipuçları sunan, yakın zamanda dinlediğin eşsiz audio eşleşmeleri. Örneğin, “Olivia Rodrigo?”dan hemen sonra başka kim “Greta Van Fleet” dinler?
  • -Zamana Yayılan Dinleme Deneyimim: Farklı dönemler arasındaki müzikal yolculuğun.
  • -Beni Anlatan Anlar: Sabah erken saatlerde ya da gece geç saatlerde dinlediğin müzik ve podcast içerikleri.
  • -Beni Anlatan Türler: Dinleme alışkanlıklarına göre seni sen yapan müzik ve podcast türleri 

Bur arada Sadece Sen kampanyasının bir parçası olarak Spotify, Blend adında yeni bir kişiselleştirilmiş özellik de sunuyor. Şu anda beta sürümünde olan Blend, iki arkadaşın kendi müzik zevklerini onlara özel hazırlanmış tek bir çalma listesinde buluşturmalarına olanak sağlayan yepyeni bir özellik olarak tanımlanıyor.

Spotify kullanıcıları, her gün güncellenen bu çalma listesine Spotify’ın ücretsiz veya Premium paketini kullanan bir arkadaşlarını davet edebiliyor ve Blend, her bir kullanıcının sonraki dinleme tercihlerine göre gelişmeye devam ediyor.

Dünya genelinde tüm Spotify kullanıcılarının erişimine açık olan Blend’in beta sürümünü Sadece Sen sekmesinde bulunan “İki Kişi İçin” başlığı altında bulabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify pazarın lideri konumunda bulunuyor

Platforma biliyorsunuz yakında yüksek kaliteli müzik hizmeti de geliyor. Apple Music servisinden sonra gelecek bu destek için firmanın ne kadar ücret alacağı henüz belli değil.

Apple yüksek kaliteli müzik için ekstra para almıyor. Bu açıdan Spotify da yüksek kaliteyi ücretsiz olarak sunabilir. Bunu yüksek ihtimalle çok yakında öğreneceğiz.

İlginizi Çekebilir

Şişirilebilir bir elektrikli motosiklet olduğunu biliyor muydunuz?