reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Android spotify

Netflix tarafından özel bir Spotify dizisi geliyor

Dünyanın en büyük çevrimiçi müzik servisi Spotify için Netflix özel bir dizi içeriği hazırlayacak. İşte bilinmesi gerekenler;

Resmi sayfası şimdiden açılan bu dizi içeriğinde Netflix, pazarın lideri Spotify için bir kurgulanmış doğuş hikayesi anlatacak. Toplam altı bölümlük bir dizi olarak karşımıza çıkacak yapım için Netflix’in ilk açıklaması şöyle:

“Girişimci Daniel Ek ve finansal ortağı Martin Lorentzon’un Spotify’ı kurarak müzik sektöründe gerçekleştirdiği devrimin perde arkasına göz atın.”

Bu merak uyandıran dizinin ne zaman çıkacağı henüz belli değil. Ancak içeriğin Spotify Untold kitabından ilham alınarak hazırlandığı aktarılıyor.

Netflix genelde bu tarz hikayeleri anlatma konusunda güzel işler ortaya koyuyor. Bu açıdan iddialı olacağı düşünülen Spotify yapımı için yakında bir fragmanın paylaşılacağını düşünüyoruz.  Bu yapımın 2021 bitmeden yayına alınması da beklentiler dahilinde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix dizisi merak edilirken, yakında Spotify HiFi geliyor

Spotify HiFi, biliyorsunuz geçtiğimiz aylarda “geliyor” şeklinde resmi olarak duyuruldu. Ancak bu duyuruda bir tarih verilmedi. Sadece 2021’in sonunda çıkacak denildi.

Son ibarelere göre çıkış çok yakında görünüyor. Çünkü resmi uygulamada HiFi ibaresi görünmeye başladı. Firma, burada kişilere kayıpsız, yüksek kaliteli müzik keyif sunmaya hazırlanıyor.

Spotify HiFi paketinin halen ne kadar olacağı bilinmiyor ancak rakamın aşırı uygun olması beklenmiyor. Bu arada paketin ücretsiz olma ihtimali de bulunuyor. Çünkü Apple yüksek kaliteli Apple Music için ekstra ücret almayacaklarını aktardı.

Yapılan en son resmi açıklamaya göre Spotify’ın ücretli abone sayısı 158 milyonu geride bırakmış durumda. Servisin aylık toplam aktif kullanıcı sayısı ise 356 milyon seviyesinde yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Hareketli yapısıyla dikkat çeken elektrikli araç